Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

TZN Xenna & Obraski & Royal Spirit w Łódź Krańcoofka
2017-09-21


W Klubie Transportowym - Krańcoofka 30-go Września wystąpią: Royal Spirit, Obraski oraz Tzn Xenna.


ROYAL SPIRIT


Royal Spirit jest punk rockową ekipą z Łodzi. Skład skrystalizował się w lutym 2014 roku i od samego początku grupę tworzą: Vito - gitara, Pix - bas, Asłan - bębny i Jelon - wokal.

Latem 2014 światło dzienne ujrzał mini album "Totalnie drętwa epka", a w marcu 2016 ukazuje się album "Alko Komando".

Zespół stara się grać jak najwięcej koncertów, czasem nawet gra prawie równo.


OBRASKI


Energetyczna mieszanka rocka punka i metalu – czerpiąca z wymienionych gatunków wszystko co najlepsze a więc dynamikę zadziorność i przenikliwe teksty – to w skrócie opis wykonywanej muzyki

przez bełchatowsko- łódzko- piotrkowskie Obraski.

Punkowo – rockowy band powstał w Bełchatowie w czerwcu 2002 roku, założony przez byłych muzyków punkowego zespołu Sutki Prostytutki.


TZN XENNA


Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego"

Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Zientała (Dubiel został gitarzystą Deutera).

Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie.

W sierpniu wygrał eliminacje na festiwalu "Open Rock" w krakowskiej "Rotundzie" występując m.in. u boku grup: Turbo i Stalowy Bagaż, który umożliwił mu występ na festiwalu w Jarocinie.

Muzycy jednak zrezygnowali z tej możliwości określając to miejsce mianem "festiwalu milicyjnego".

W tym czasie grupa pojawiła się w reportażu Telewizji Polskiej dotyczącym subkultur ("Sposob na życie" Ewy Skurczyńskiej), a także w programie o polskich punkach zrealizowanym przez zachodnioniemiecką stację ARD.

Jesienią miejsce "Markusa", który został wcielony do LWP zajął Andrzej "Falkonetti" Kuszpyt, z którym TZN Xenna zagrała koncert w Sali Kongresowej.

W 1983 "Zygzak" został usunięty z zespołu, a obowiązki wokalisty przejął "Falkonetti". Niewiele później muzycy przerwali działalność.

"Gogo Szulc" odszedł do zespołu Tilt, natomiast "Sydney" w drugiej połowie lat 80. nawiązał krótką współpracę z Robertem Gawlińskim (wówczas ex–Madame) w jego zespole The Didet Bidet.

W 1984 roku TZN Xenna została reaktywowana przez: "Zygzaka", "Markusa", "Falkonetti'ego" (gitara basowa) i nowego perkusistę Dariusza "Dynię" Dynowskiego.

W tym składzie zespół wystąpił w październiku w warszawskim klubie "Stodoła" grając obok Siekiery i amerykańskiej grupy Youth Brigade.

W następnym roku muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Róbrege", oraz nagrali w tonpressowskim studiu cztery utwory: "Dzieci z brudnej ulicy", Ciemny pokój", "Gazety mówią" i "Nasz świat".

W pięcioosobowym składzie TZN Xenna grała koncerty do połowy 1987 roku, kiedy to muzycy postanowili zakończyć działalność. "Zygzak" później kontynuował granie w zespołach Lumpers i The Klaszcz.

Wystąpił gościnnie na płytach: "Zdrada" (1996) zespołu Farben Lehre (śpiewając w utworze "Gazety mówią"), oraz na koncertowym albumie Armii "Koncert na XX-lecie" (wykonując utwór "To moja zemsta").

Dynowski w latach 2000–2003 był perkusistą grupy Deuter.

Od 2010 roku zespół działał w składzie :Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak.

Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność.

Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł".

Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkań z publicznością.

Entuzjastyczne przyjęcie przez młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę.

17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób.

Przy dźwiękach znanych utworów publiczność zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem.

Nowe utwory "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc(pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię".

Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", 7"EP "Tzn Xenna 981-2011".Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem.

18.11.2012 ukazała się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo" składająca się z siedmiu nowych utworów i 6 pereł z historii zespołu.

Jest to niezwykle intrygująca pozycja ponieważ jest pierwszą, studyjną płytą wydaną w 31 lat od powstania zespołu.

Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło sie 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu.

Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora.

Płyta CZART PRLU ukazała sie w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012.

Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu.

W 2014 roku zespół zagrał 18 koncertów w ramach "Czart PRL-u tour 2014".

Wystąpił też w Pokojowej Wiosce Kryszny, która co roku organizuje koncerty w Ramach Przystanku Woodstok.

Zespół pojawił się też na krakowskim Punk Fest 2014organizowanym przez Galicja Production.

Rok 2015 to dwie trasy zagrane wspólnie z Sexbombą.

Trasa "Wiosenne pogo" i "Skorpionalia 2015" odwiedziło trzynaście miast.

Oprócz tego zagrał innych piętnaście koncertów m.in :na scenie alternatywnej Cieszanów Rock Festiwal, Hey Ho Ramona festiwal w Trzcielu i po raz drugi na Punk Fest 2015 w Krakowie.

Lata 2015-2017 to trasy zagrane wspólnie z Sexbombą, Apteką czy Bulbulators.

W roku 2018 zespół wyda 3 płytę .

Organizatorzy: CMKkoncerty i TZN XennaKiedy: 30 września w godzinach 20:00 - 0:00

Gdzie: Krańcoofka - Klub Transportowy

Piotrkowska 29 (wejście od Więckowskiego), 90-410 Łódź

Bilety: 20 / 30 PLN