Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Fokus na... Janusza Bonieckiego!
2017-10-11


Laboratorium artystyczne Fokus na … Janusza Bonieckiego! związane jest z pracami artysty pt.: „moje impresje”, obrazy z piasku i kamieni, których wernisaż odbył się 21 września 2017.


Warsztaty dla dorosłych: Laboratorium artystyczne Fokus na … Janusza Bonieckiego!

Spotkanie z Januszem Bonieckim to inspirujące dla seniorów spotkanie z seniorem, z człowiekiem, który po przejściu na emeryturę zajął się wreszcie aktywnie tym co pasjonowało go całe życie: sztuką.

Janusz Boniecki urodził się w 1946 r. w Pabianicach.

Z wykształcenia inżynier chemik, ukończył UŁ.

W czasach studenckich dzięki uprzejmości wujka – prof. Lecha Kunki uczestniczył fakultatywnie w zajęciach na PWSSP w Łodzi ( obecnie ASP).

Prawdziwą przygodę z malarstwem zaczął w 2001 r.

Laboratorium artystyczne dla dorosłych składa się z dwóch części.

W części teoretycznej artysta omówi swoje inspiracje i sposób pracy, opowie o swojej drodze poszukiwania sztuki.

W części praktycznej uczestnicy z otrzymanych materiałów – małe, kolorowe guziki – sprawdzą czy układanie mozaiki jest trudne, czy odpowiada to ich temperamentowi,

oraz czy zasady dywizjonizmu działają na prawdę czy to tylko teoria.

Fokus na … Artystę!

Pod takim tytułem Teatra Arlekin zaprasza dorosłych oraz seniorów na cykliczną imprezę edukacyjną: oprowadzanie po wystawie w Galerii A i warsztaty plastyczne związane z oglądaną wystawą,

prowadzone przez kuratora galerii dr Joannę Hrk. Formuła projektu zakłada w części teoretycznej zapoznanie uczestników z postacią artysty i pracami prezentowanymi na wystawie, zwracając uwagę na przynależność artysty do określonej dziedziny sztuki i kierunku artystycznego.

Omawiane są także związki prac artysty z teatrem. Zostaje przeprowadzona formalna analiza dzieła, technologia, kompozycja, użyte środki ekspresji, w końcu inspiracje.

Po części teoretycznej, która ma formę mini wykładu i dyskusji następuje część praktyczna, w której uczestnicy samodzielnie wykonują prace plastyczne pozostające w tej samej konwencji, stylistyce co prace analizowanego twórcy.


Kiedy: czwartek, 12 października, godz. 13:00

Gdzie: Teatr Lalek ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi

Bilety: wstęp wolny, zapisy: galeria@teatrarlekin.pl

Czas trwania: 2 h