Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Premiery w kinie Charlie
2017-11-23


Kino Charlie serdecznie zaprasza na pokazy premierowe, przedpremierowe i wydarzenia specjalne.


PREMIERY:


Cicha noc

reż. Piotr Domalewski/ dramat, obyczajowy / Polska 2017 / 97’

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik w nagrodzonym w Gdyni znakomitym debiucie Piotra Domalewskiego.


Tom of Finland

reż. D. Karukoski/ dramat, biograficzny / Finlandia/Szwecja/Dania/Niemcy/USA/ 115’

Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.


W Kinie Charlie nastał okres wielu interesujących wydarzeń filmowych. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wielkiej filmowej uczcie 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia, które odbędzie się w okresie 23.11-2.12.2017.
Ruszyła przedsprzedaż akredytacji, karnetów oraz biletów, które nabywać można w Kinie Charlie i Kinie Helios.

Więcej informacji: http://www.cinergiafestival.pl/


22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia zaprasza do Kina Charlie i Helios Sukcesja w dniach 23.11-02.12
na pokazy filmowe, warsztaty, debaty, spotkania z twórcami. Organizatorzy zatroszczyli się też o szereg wydarzeń towarzyszących, w tym
niezwykły koncert poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy. Multimedialne widowisko przeniesie publiczność
do najbarwniejszego okresu polskiego jazzu za sprawą fragmentów filmów archiwalnych, zdjęć i wizualizacji połączonych z muzyką na żywo.


5 grudnia odbędzie się ostatnia w tym roku (edycja świąteczna) Charlie Kocha Kobiety, podczas której Panie spotkają się z produkcją długo wyczekiwanego w Polsce mistrza inteligentnych komedii Woody’ego Allena
„Na karuzeli życia”. Na ekranie
wielkie gwiazdy Jim Belush, Juno Temple, Justine Timberlake i Kate Winslet. „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie. Wydarzeniem towarzyszącym będzie degustacja czekolady
od Manufaktury Czekolady.


9 i 10 grudnia zapraszamy na Filmowe Mikołajki połączone w sobotę z ciekawymi warsztatami dla maluchów, które samodzielnie pod okiem animatorek z Pracowni OKO pomalują bombki styropianowe, które następnie zabiorą ze sobą do domu. W
programie „Mikołaj w każdym z nas” skierowany do najmłodszych od 6 roku życia.


6 grudnia Kino Charlie serdecznie zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu „I tak cię kocham”, będącego przebojem amerykańskich kin.

To romantyczna komedia producenta takich przebojów, jak „40-letni prawiczek”, „Druhny” czy „Wykolejona”. Zaskakująca, śmieszna, a do tego doskonale przyjęta nie tylko przez widzów, ale i światową krytykę.


8 grudnia zapraszamy na film Noma o najlepszej restauracji świata oraz René Redzepim - człowieku,
który ją stworzył.

Pierwszemu seansowi filmu w Łodzi towarzyszyć będzie spotkanie z jednym z najlepszych szefów kuchni w Polsce, Robertem Trzópkiem, który przez trzy lata pracował z René Redzepim w kopehaskiej Nomie.