Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Zielona Łódź zaprasza na narty!
2018-01-19


Wszystko wskazuje na to, że w weekend w Łodzi będą dobre warunki do biegania na nartach. Dlatego Zielona Łódź we współpracy z Polską Organizacją Sportową zaprasza na zajęcia narciarstwa biegowego w parku na Zdrowiu.


Śnieg jest trochę mokry, ale według prognoz pogodowych w ciągu najbliższej nocy powinno spaść kolejnych kilkanaście centymetrów śniegu.

To najlepsza okazja, by wykorzystać aktualną pogodę i pójść na narty!Zajęcia zorganizowane z instruktorem odbędą się w sobotę 20 stycznia w trzech turach - o godz: 10.00, 11.30 i 13.00. Zajęcia trwają około 80 minut. Wydarzenie kierowane jest zarówno do osób zupełnie początkujących, jak i biegaczy z pewnym doświadczeniem
na biegówkach. Zbiórka w pobliżu pamiątkowego kamienia na rogu ul. Konstantynowskiej i al. Unii. Trasa długości około 4km zostanie wytyczona m.in. wzdłuż głównej alei gen. Orlicz-Dreszera.


Do dyspozycji biegaczy pozostanie instruktora. Uczestnicy będą mieli zapewnione ciepłe napoje, miejsce do przebrania, a przede wszystkim ponad 80 kompletów nart biegowych i specjalnych butów w rozmiarach od 33 do 47.

Aby dobrać odpowiedni sprzęt należy przyjść nieco wcześniej. Udział w zajęciach i wypożyczenie sprzętu jest nieodpłatne.


Jeżeli warunki śniegowe pozwolą, to zajęcia Zielonej Łodzi będą zorganizowane także we wtorek (23 stycznia) i środę (24 stycznia) w godzinach popołudniowych (17.00 i 18.30).

Wydarzenia należy śledzić na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/ZielonalodzOrganizatorzy serdecznie zapraszają!