Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Wystawa Litopsy i inne sukulenty Afryki 8-10 czerwca
2018-06-05


W dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. Ogród Botaniczny zaprasza do Palmiarni na wystawę pt. „Litopsy i inne sukulenty Afryki”.


Tytułowe litopsy prezentowane na wystawie, to rośliny z rodziny przypołudnikowatych, które swoją potoczną nazwę – „żywe kamienie” – zawdzięczają temu, że są łudząco podobne do żwiru i kamieni, wśród których rosną. Naturalnym
środowiskiem życia litopsów są tereny pustynne południowej Afryki, gdzie panują skrajnie niekorzystne warunki klimatyczne, do których rośliny te zostały zmuszone się przystosować, czego skutkiem jest ich nietypowa fizjonomia.
Na ekspozycji, oprócz litopsów, zobaczyć będzie można ponad 100 taksonów sukulentów z kolekcji Ogrodu Botanicznego, jak również rośliny ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów.
W trakcie trwania wystawy będzie można uzyskać porady dotyczące uprawy tych egzotycznych roślin, a także odbędzie się kiermasz roślin.


Wystawie towarzyszyć będą warsztaty oraz prelekcja:


09.06.2018 (sobota) godzina 13.00 – warsztaty dla dzieci „Uprawa sukulentów w domu”, prowadzi: Celina Kozubek-Euejda.


10.06.2018 (niedziela) godzina 13.00 – prelekcja „Żywe kamienie w naturze i uprawie domowej”, prowadzi: Piotr Dzieduszyński.Wstęp na wystawę po zakupieniu biletu wstępu do Palmiarni.

Wystawa czynna w godzinach 10.00 - 18.00 (kasa biletowa czynna do 17.30).


Organizatorzy serdecznie zapraszają.