Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Łódź buduje ulicę Traugutta
2018-06-19


Rozpoczęto przebudowę ulicy Traugutta. Jezdnia zostanie zwężona a po bokach powstaną zatoki z miejscami do parkowania. Wzdłuż ulicy zasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew oraz ozdobne krzewy.


Chodniki zostaną wykonane w standardzie typowym dla łódzkiej strefy wielkomiejskiej – z kostki granitowej i płyt betonowych. Ustawione zostanie także nowe oświetlenie oraz meble miejskie.


Ulicy Traugutta przywrócony zostanie historyczny przebieg. Będzie ona elementem ciągu komunikacyjnego od dworca Łódź Fabryczna i Bramy Miasta

do ul. Piotrkowskiej. Pozwoli to w przyszłości – po zakończeniu budowy tunelu średnicowego – zaaranżować przed Łódzkim Domem Kultury wielkomiejski plac.


W związku z pracami Traugutta została zamknięta dla ruchu na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego. Możliwe są jedynie wjazdy docelowe.


W związku z pracami nieco inaczej kursują autobusy nocne N7A i N7B oraz N8.


Linia N7A i N7B: z pętli Retkinia do skrzyżowania Narutowicza – Sienkiewicza bez zmian, następnie: Narutowicza, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich i dalej obecną trasą.


Linia N8: z pętli Kościuszki Zielona do skrzyżowania Narutowicza – Sienkiewicza bez zmian, następnie: Narutowicza, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich i dalej obecną trasą. Z pętli Dworzec Łódź Dąbrowa do skrzyżowania al. Rodziny Poznańskich
i Kilińskiego bez zmian, następnie: Kilińskiego, Tuwima i dalej obecną trasą.