Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Zielona Łódź zaprasza na liczne atrakcje!
2018-06-20


Pogoda w ostatnim czasie sprzyja spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Zielona Łódź zaprasza na liczne atrakcje, które uprzyjemnią wam wakacyjne dni i pozwolą aktywnie wypocząć. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami!


Środa 20 czerwca


Capoeira powraca do łódzkich parków

Zielona Łódź kontynuuje współpracę z najdłużej działającą w naszym mieście grupą capoeiry – brazylijskiej sztuki walki. To już kolejne wakacje, podczas których można spróbować swoich sił w tej dyscyplinie w łódzkich parkach. Oczywiście całkowicie za darmo.
Capoeira – brazylijska sztuka walki, łącząca elementy akrobatyki, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach od lat znajduje się w kalendarzu plenerowych wydarzeń w łódzkich parkach, którym patronuje Zielona Łódź.
By wziąć udział w treningu pod chmurką, nie potrzeba żadnego sprzętu, ani wcześniejszego przygotowania. Wystarczą sportowe buty i chęć do ćwiczeń.
Plenerowe zajęcia capoeiry z Centrum ACADEMIA startują już w środę, 20 czerwca, w Parku im. ks Poniatowskiego o godz. 18, w pobliżu Altany. Trening rozpocznie się od rozgrzewki, a potem wszyscy chętni nauczą się podstawowych kroków, a także elementów akrobatycznych
i kopnięć. Będzie można też pouczyć się gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach – bębnie, łuku muzycznym – berimbau i tamburynach.
Szczegółowe informacje na Facebooku: https://www.facebook.com/capoeiralodz/


.....


“Rower do opowiadania bajek” to najnowszy projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców, w którym jedynym kryterium jest chęć uczestnictwa w wydarzeniu. Ależ Gustawie i Zielona Łódź zapraszają! Wydarzenie składa się z dwóch części:

Część I – przedstawienie

Część II – warsztat; dzieci stworzą rysunki, wymyślą własną opowieść i zaprezentują ją przed zgromadzoną w parku publicznością

Spotkanie o 16.00 w Parku Podolskim


.....


Piątek 22 czerwca


Zielona Łódź i Polska Organizacja Sportowa zapraszają na bezpłatne zajęcia na nartorolkach, czyli na letniej alternatywie dla nart biegowych.

W piątek na chętnych czekać będzie instruktor PZN. Zapewniamy 10 par profesjonalnych nartorolek do stylu klasycznego. Zajęcia odbywać się będą na alejkach Parku im. Piłsudskiego. Miejsce zbiórki - w pobliżu mostku przy największym stawie, przy alejce prowadzącej z ZOO
do strefy rekreacji i wypoczynku. Zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych, jednak ze względu na ograniczoną ilość sprzętu obowiązują wcześniejsze zapisy (+501045877). Wydarzenie odpowiednie zarówno dla osób całkowicie początkujących, jak i tych mających doświadczenie
na nartorolkach.

Piątkowe zajęcia będą prowadzone w dwóch turach, od 16.30 do 18.00 i od 18.00 do 19.30.


.....


Sobota 23 czerwca


Yoga Green!


Idziemy do parku , rozwijamy maty, malujemy uśmiech na twarzy i praktykujemy! Każdy - i duży, i mały, i młody i ten trochę starszy!

Nie ma znaczenia, czy już coś wiesz o jodze, umiesz zrobić stanie na głowie, czy też ledwo schylasz się do czubków butów. Jesteś mile widziany:)

Ten plenerowy czas jest dla nas Carpe Diem - chwytaniem chwili, braniem głębokiego oddechu, poruszeniem ciała i uwolnieniem umysłu.

KIEDY?

W każdą sobotę o godz. 12:00: wspólna praktyka, relaks, oddech, medytacja. START 23 czerwca, koniec 25 sierpnia.

Macie więc 10 SZANS! aby pokonać wewnętrzny opór i stanąć z nami na macie....

GDZIE?

Park Poniatowskiego, koło stawu - miejsce będzie oznaczone roll upem oraz chorągiewką Zielonej Łodzi, która patronuje wszystkim zielonym akcjom w Łodzi.

CO TRZEBA ZABRAĆ?

Jeśli już masz matę to bierzesz, jeśli nie masz - weź koc. Po sesji może przydać się coś do picia, jedzenia...może zostaniesz na dłużej i zrobisz sobie piknik w towarzystwie joginów:)

....


Sobota 23 czerwca o godz. 22.00

Pełnospektaklowe widowisko obrzędowe, przygotowane przez Jarosława Świątka - kierownika baletu Zespołu "Śląsk" oraz choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa". Skakanie przez ogniska, tańce wokół nich z pochodniami, puszczanie
wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu. Niesamowita atmosfera tajemniczości w nocnej oprawie przy dźwiękach muzyki.Noc Kupały była szczególnym czasem przesilenia wiosenno-letniego, świętem żywiołów wody i ognia, ciemności i światła, odbywającym się w wigilię Św. Jana. Aby przybliżyć Wam wspaniałą słowiańską tradycję, około trzydziestu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa"
zaprezentuje obyczaje związane z magiczną Nocą Świętojańską.

Wierzono, że osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok będą żyły w szczęściu i dostatku.


Obowiązują bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego (8zł/4zł).

Tego dnia kasy od ul. Krzemienieckiej i Retkińskiej 39/65 będą czynne dłużej - do godz. 23.00. Kasa od ul. Hufcowej/Kusocińskiego czynna do godz. 19.00.


.....


Niedziela 24 czerwca


Wycieczka rowerowa Zielonej Łodzi - "120 lat komunikacji miejskiej w Łodzi" - o historii łódzkich tramwajów i autobusów opowie Bartosz Stępień z Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi"

Zbiórka: park im. St. Staszica, pod pomnikiem, godzina 12.00

Długość: ok. 15 km

Trasa:

PARK STASZICA – Wierzbowa – pl. Pokoju – Wierzbowa – Północna – HELENÓW – Północna – KRAŃCÓWKA TRAMWAJÓW PODMIEJSKICH - Wolborska – Nowomiejska Zgierska -BAŁUCKI RYNEK – Limanowskiego – ZAJEZDNIA LIMANOWSKIEGO – Limanowskiego -
Aleksandrowska – PĘTLA DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Wielkopolska – al. Włókniarzy (dr po wsch stronie) – Wrześnieńska - Skarpowa – Drewnowska – Borowa – Siewna – mostek – Cyganka – DAWNA PĘTLA NOWE ZŁOTNO (jak czas pozwoli) – Pionierska – Krańcowa – poligon –
Przygraniczna – Lontowa – ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS


.....


Stepujemy w parku


Zielona Łódź i Studio stepowania Tap It Up zaprasza wszystkich chętnych (dużych I małych) na bezpłatne zajęcia pod patronatem Zielonej Łodzi.

KIEDY:

Niedziela 24 Czerwca o godz 17.00 i 18.00.

Każdá sesję rozpocznie mały pokaz tancerzy i uczniów, po czym zaprosimy wszystkich na wspólną naukę podstawowych kroków. Zdrowa dawka zabawy i Vit D.

GDZIE:

Park Źródliska. Przy altance. Znajdziecie nasz banner Tap It Up.

W CO SIĘ UBRAĆ:

Pamiętajcie o wygodnych butach bez obcasów. Po za tym, co chcecie.

CO TO JEST STEPOWANIE/ TAP DANCE:

Stepowanie to zabawa z rytmem. Sprawia dużo radości i daje ogrom satysfakcji. Ta pełna energii forma tańca wspiera muzykalność i poczucie rytmu, pomaga w koordynacji ruchu jak i prezentuje nowá formę wysiłku fizycznego nawet dla tych, którzy za nim nie przepadajaą.
Zaplanowane są cztery spotkania - 24 czerwca (niedziela) oraz we wtorki 10 i 24 lipca oraz 14 sierpnia, spotkania odbywać się będą w Altanie w Parku Źródliska I w godzinach 16.00-20.00. Wstęp wolny!