Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" 2018
2018-06-15


Liczne koncerty o różnorodnej tematyce, obejmujące całe województwo łódzkie, piękne obiekty, malownicze plenery, zamki, pałace, poprzeplatane kiermaszami i piknikami... To chyba już wszystkim dobrze znany Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem!


PROGRAM "KOLORÓW POLSKI"



16 czerwca /sobota /21.00

ZGIERZ


Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1 – scena plenerowa

PRELUDIUM 19. WĘDROWNEGO FESTIWALU FILHARMONII ŁÓDZKIEJ

„KOLORY POLSKI” – ROZ-RUCH

MIÓD I DYM

ANITA LIPNICKA & THE HATS

Zespół w składzie: Anita Lipnicka – wokal / gitara akustyczna, Piotr Świętoniowski

– instrumenty klawiszowe / gitara akustyczna, Kamil Pełka – gitara basowa, Bartek

Miarka – gitary/dobro/banjo, Bartosz Niebielecki – perkusja / instrumenty perkusyjne



17 czerwca /niedziela /17.00

KRAKÓW

kaplica św. Małgorzaty i św. Judyty na Salwatorze,

ul. św. Bronisławy 8 – scena plenerowa

Koncert 12. Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

i 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

LUNATYK

BOLEWSKI/TUBIS

Zespół w składzie: Maciej Tubis – fortepian/syntezatory,

Radosław Bolewski – perkusja/wokal



1 lipca /niedziela /19.30

ŁOWICZ

bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
i św. Mikołaja, Stary Rynek 24/30

KONCERT INAUGURUJĄCY 19. FESTIWAL „KOLORY POLSKI”

LUX AETERNA

Patrycja Krzeszowska-Kubit – sopran, Zbigniew Rymarczyk,

Tomasz Kaszuba – fortepian; Dawid Ber, Maria Hubluk-Kaszuba – dyrygenci,
Chór Filharmonii Łódzkiej



7 lipca /sobota /19.00

KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI

kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pl. Kościuszki 4/5

EDEN

ETNOS ENSEMBLE

Zespół w składzie: Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach
– wiolonczela, Łukasz Mazanek – kontrabas; oraz (gościnnie) Katarzyna Merta
– skrzypce/wokal



8 lipca /niedziela /19.00

BRZEŹNIO

kościół pw. św. Idziego, ul. Kościelna 13

TODAY GIRLS DON’T CRY

BEATA PRZYBYTEK

Zespół w składzie: Beata Przybytek – wokal, Andrzej Gondek – gitara, Bogusław Kaczmar
– instrumenty klawiszowe, Adam Kowalewski – gitara basowa, Filip Mozul – perkusja



14 lipca /sobota /19.00

NIEBORÓW

Pałac w Nieborowie, al. Lipowa 35 – scena plenerowa

JEWISH GIPSY

LEGEND OF KAZIMIERZ

Zespół w składzie: Mateusz Frankiewicz – kontrabas/ukulele/saz/wokal,
Paweł Iwan – akordeon/wokal, Dawid Czernik – skrzypce/altówka, Mateusz Chmiel
– klarnet/duduk/flety/wokal, Jacek Długosz – gitara/ukulele, Tomasz Czaderski
– darabuke/cajón/djembe



15 lipca /niedziela /19.00

PĘCZNIEW

kościół pw. św. Katarzyny Panny i Męczennicy, Rynek 12

CONCERT DE LA REINE – KRÓLOWA i SYNOWA

ENSEMBLE LE SALON DE LA PAIX

Zespół w składzie: Myriam Arbouz – sopran, Ewa Chmielewska – skrzypce,
Julien Feltrin – flet traverso / flet podłużny, Piotr Młynarczyk – viola da gamba,
Katarzyna Tomczak-Feltrin – klawesyn / kierownictwo artystyczne



21 lipca /sobota /19.00

WARTA

klasztor oo. Bernardynów, ul. Klasztorna 9 – scena plenerowa

FRUWA TWOJA MARYNARA

MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI FEAT. GABA KULKA

Zespół w składzie: Jan Emil Młynarski – perkusja/wokal/banjo,
Gaba Kulka – wokal/ukulele, Piotr Zabrodzki – fortepian / instrumenty klawiszowe,
Wojciech Traczyk – gitara basowa / kontrabas



22 lipca /niedziela /19.00

ZELÓW

kościół Ewangelicko-Reformowany, ul. Sienkiewicza 14a

ESSERCIZII MUSICI

KAPELA POLONICA

Zespół w składzie: Barbara Rogala – sopran, Emilia Kinecka – flet podłużny,
Zuzanna Budziarek – klawesyn, Piotr Młynarczyk – viola da gamba



28 lipca /sobota /20.00

INOWŁÓDZ

Zamek Kazimierza Wielkiego, ul. Zamkowa 1 – scena plenerowa

SOKRATESA 18

ARTUR ANDRUS

Zespół w składzie: Artur Andrus – wokal, Wojciech Stec – fortepian/gitara,
Łukasz Poprawski – saksofony/klarnet, Łukasz Borowiecki – kontrabas/akordeon,
Paweł Żejmo – perkusja



29 lipca /niedziela /19.00

KROŚNIEWICE

kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Łęczycka 5

TANIEC I OGIEŃ

DANCE OF FIRE

Zespół w składzie: Grzegorz Tobis – klarnety / instrumenty perkusyjne,
Waldemar Żarów – klarnet/tilinca, Piotr Wybraniec – klarnet,
Tomasz Żymła – klarnet basowy / flet irlandzki



4 sierpnia /sobota /18.00

ROGÓW

Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 – scena plenerowa

Koncert 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

„Kolory Polski” i 12. Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

GOING AWAY

KRAKóW STREET BAND

Zespół w składzie: Łukasz Wiśniewski – wokal/ukulele, Piotr Grząślewicz – banjo, Marcin
Hilarowicz – gitara, Tomasz Kruk – dobro, Miłosz Skwirut – kontrabas, Adam Partyka
– werbel, Piotr Żelasko – puzon, Tomasz Drabik – saksofon, Wojtek Szela – trąbka



5 sierpnia /niedziela /19.00

GÓRA ŚWIĘTEJ MAŁGORZATY

kościół pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy,

Góra Świętej Małgorzaty 38A

HEALING

AGA DERLAK TRIO

Zespół w składzie: Aga Derlak – fortepian, Tymon Trąbczyński – kontrabas, Szymon
Madej – perkusja; oraz (gościnnie) Basia Derlak – wokal, Szymon Mika – gitara



11 sierpnia /sobota /19.00

SKIERNIEWICE

kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, pl. Jana Pawła II 1

JAN KOCHANOWSKI – PIEŚNI

KUBA STANKIEWICZ

Zespół w składzie: Kuba Stankiewicz – fortepian, Jacek Kotlarski – wokal,
Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy, Wojciech Pulcyn – kontrabas,
Sebastian Frankiewicz – perkusja



12 sierpnia /niedziela /18.00

SIERADZ

Wzgórze Zamkowe – scena plenerowa

L.STORY

L.STADT

Zespół w składzie: Łukasz Lach – wokal/pianino/gitara, Adam Lewartowski
– gitarabasowa, Piotr Gwadera – perkusja, Andrzej Sieczkowski – perkusjonalia;
oraz gościnnie –Zespół Wokalny Teatru Chorea, kwartet smyczkowy w składzie:
Katarzyna Sprawka – I skrzypce, Julia Ziętek – II skrzypce, Maria Tomala– altówka,
Edyta Czerniewicz – wiolonczela, a także Tomasz Duda – saksofon, Tomasz Ziętek– trąbka,
Dariusz Sprawka – puzon



18 sierpnia /sobota /18.00/19.00

WOLBÓRZ

park obok Pałacu Biskupów Kujawskich,

ul. Frycza Modrzewskiego 107 – scena plenerowa

NA POLSKĄ NUTĘ

CHÓR DLA (NIE)OPORNYCH /18.00

Chór dla (nie)opornych, Mariusz Lewy – dyrygent

MEZIHRA

CARAVANA BANDA /19.00

Zespół w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/
aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek
– eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka



19 sierpnia /niedziela /19.00

DOBROń

kościół pw. św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41

ENJOY THE SOUND

OCTAVA ENSEMBLE

Zespół w składzie: Marta Zagata-Bugajska, Sylwia Olszyńska, Joanna Święszek,
Małgorzata Langer-Król, Zygmunt Magiera, Mateusz Prendota, Bartłomiej Pollak,
Marcin Wróbel



25 sierpnia /sobota /17.00

LIPCE REYMONTOWSKIE

Centrum Reymontowskie – Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10

– scena plenerowa

MUZYKA ŚWIATA Z KUJAW

Q YA VY

Zespół w składzie: Q-rek – gitara, Jacek Rodziewicz – saksofon barytonowy, Maciej
Sikała – saksofon tenorowy, Bartek Staszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Filip Torres
– gitara basowa, Tomek Torres – perkusja, José Torres – instrumenty perkusyjne



26 sierpnia /niedziela /19.00

WIERUSZÓW

kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kuźnicka 11

CREATION

TROMB QUARTET

Zespół w składzie: Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor, Tomasz Kaczor – puzon



31 sierpnia /piątek /19.00

ŁÓDŹ

sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22

koncert finałowy 19. Wędrownego Festiwalu

Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

POLACC

MARCIN WYROSTEK & CORAZON

Zespół w składzie: Marcin Wyrostek – akordeon, Marcin Jajkiewicz – wokal,
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Daniel Popiałkiewicz – gitara,
Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – gitara basowa, Krzysztof Nowakowski
– instrumenty perkusyjne; oraz kwartet smyczkowy



Źródło: lodz.naszemiasto.pl