Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Gdzie popływać w Łódzkiem? Kąpieliska sezonowe
2018-06-20


Tego lata pogoda zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Ciepłe, słoneczne lato przyszło do nas wyjątkowo wcześnie, bo długo utrzymujące się wysokie temperatury witaliśmy już w maju. Jak najlepiej spędzić upalne dni? W wodzie! Województwo łódzkie na szczęście obfituje w sztuczne kąpieliska, gdzie możecie wypocząć, poopalać się i pluskać w wodzie.


Przedstawiamy wam kilka propozycji kąpielisk, które warto odwiedzić podczas tegorocznych upałów.Stawy Stefańskiego

Łódź, ul. Patriotyczna 3Kąpielisko na sztucznym zalewie na rzece Ner. Czynne jest od 23 czerwca aż do 9 września. W tygodniu ratownik jest od godz. 11 do 19, w weekendy od godz. 10 do 18. Kąpielisko jest bezpłatne.


Przez lata Stawy Stefańskiego słynęły ze złej jakości wody. Z powodu wykwitu glonów kąpielisko zamykano lub w ogóle nie otwierano sezonu. Jednak ostatnio z dna wybrano szlam i jakość wody jest już dobra.


Atrakcją obiektu jest wakepark czyli miejsce, gdzie można jeździć po wodzie na desce wakeboardowej. Wake park Wake'n'Roll prowadzony jest przez prywatną firmę. Ona też obsługuje wypożyczalnię sprzętu wodnego.


Przy plaży znajduje się bar, w soboty w sezonie organizowane są koncerty.


Przy Stawach Stefańskiego znajduje się ogólnodostępne miejsce do grillowania.Arturówek

ul.Skrzydlata 75 ŁódźKąpielisko na sztucznym zalewie na rzece Bzurze. Jest jednym z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku łodzian. Jego walorem jest otoczenie lasu Łagiewnickiego i bogata infrastruktura.


Czynne jest od 23 czerwca do 9 września, w dni robocze w godz. 11-19, w weekendy od godz. 10 do 18. Kąpielisko jest bezpłatne.


Na miejscu działa przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wypożyczenie łodzi lub kajaka kosztuje 11 zł za godzinę, wypożyczenie roweru wodnego dla czterech osób - 16 zł.


Od ubiegłego roku w Arturówku działa wodny plac zabaw dla najmłodszych, jest też siłownia na świeżym powietrzu oraz ścieżka pieszo-rowerowa.


Na sąsiednim akwenie działa prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę park linowy z tyrolką jeżdżącą nad wodą.


W pobliżu znajduje się murowany ośrodek wypoczynkowy oraz domki kempingowe.Wyspa Szczercowska

SzczercówW Szczercowie na tzw. Wyspie Szczercowskiej będzie można się kąpać od 22 czerwca. Chętni z kąpieli będą mogli skorzystać tylko w wakacyjne weekendy, ponieważ plaża i zbiornik wodny nie są kąpieliskiem, a jedynie miejscem okazjonalnie wykorzystywanym
do kąpieli,
dlatego otrzymały pozwolenie na 30 dni działalności. W weekendy nad bezpieczeństwem kąpiących się osób będzie czuwał ratownik. Oprócz kąpieli i plażowania można będzie korzystać z boiska do plażowej piłki siatkowej.Nad Stawem

ul. Łaska, Konstantynów ŁódzkiZadbany i bardzo atrakcyjny ośrodek, który w tym roku okrył się ogólnopolską niesławą. W tym roku będzie czynny jedynie w lipcu, w godz. 10-18. Nie udało się go bowiem przekształcić w kąpielisko zgodnie z nowymi przepisami i otworzyć na całe wakacje. W
sierpniu Nad
Stawem nie będzie ani ratownika, ani wypożyczalni sprzętu wodnego. Nie będzie też badana woda w kąpieli.


Kąpielisko jest darmowe, za to jest parking jest płatny. Zostawienie samochodu kosztuje 3 zł za godzinę, maksymalna opłata wynosi 10 zł. Można pożyczyć leżaki i krzesełka ( 8 zł za dzień), kajak – 40 zł za dobę lub 10 zł za godzinę, rower wodny 15 zł/godz.Do ośrodka Nad Stawem można przyjechać na cały weekend. Ośrodek ma do wynajęcia domki campingowe oraz własne pole namiotowe.Słoneczko

Jezioro Bugaj, Piotrków TrybunalskiW Piotrkowie i powiecie jest tylko jedno miejsce, w którym mieszkańcy mogą się kąpać - kąpielisko Słoneczko przy jeziorze Bugaj. Jest ono bezpłatne dla wszystkich jego użytkowników, a ponadto strzeżone codziennie przez ratowników w godz. 10 - 18.
Minusem jest
koszmarny dojazd po betonowych płytach, na których kierowcy mogą uszkodzić zawieszenie, nieco lepsza droga dojazdu, ale tylko dla rowerzystów i pieszych jest od strony ul. Broniewskiego. Na miejscu można skorzystać z kajaków, rowerów wodnych oraz
zjeżdżalni. Oficjalne
otwarcie zapowiedziano na 23 czerwca.Wawrzkowizna

ul. Wawrzkowizna 1, BełchatówW okolicach Bełchatowa w tym sezonie od 15 czerwca do końca sierpnia będzie czynne kąpielisko w Wawrzkowiźnie. Przez cały sezon na kąpielisku bezpieczeństwa pilnować będą ratownicy. Ośrodek ma wiele atrakcji, jego minusem jest to, że w weekendy jest
płatny.


Spółka Elbest podjęła decyzję o kompleksowym oczyszczeniu dna na całym zbiorniku kąpieliska. Prace polegały m.in. na wybraniu ok. 20-25 cm osadu, wyrównaniu dna oraz uzupełnienia piasku na plaży.


W weekendy od piątku do soboty wejścia na teren ośrodka są płatne. Za darmo wchodzą tylko dzieci do lat 7. Tegoroczny cennik przewiduje, że dzieci i młodzież za wstęp zapłacą 3 zł, a dorośli - 5 zł. Płatny jest też wjazd samochodem (10 zł) oraz motocyklem
(7 zł). Ci, którzy
nie chcą płacić, swój pojazd mogą zostawić na ogromnym bezpłatnym parkingu przed bramami ośrodka. Wówczas jednak będą musieli dojść kilkaset metrów na plażę.


Ośrodek Wawrzkowizna, oprócz kąpieliska, oferuje też inne atrakcje. Dostępna jest wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, boiska do koszykówki, siatkówki czy korty tenisowe. Na miejscu funkcjonują też stadnina koni, park linowy oraz mini-zoo.
Lewityn

ul. Bugaj 110, PabianiceBezpłatne kąpielisko miejskie na stawach koło rzeki Dobrzynka.


Lewityn wyróżnia się wyjątkowo bogatą ofertą zajęć sportowych na świeżym powietrzu. W sezonie w weekendy można tu ćwiczyć zumbę, capoeirę, sporty walki, jogę, są też ćwiczenia fizyczne i animacje dla najmłodszych


Lewityn w ostatnich latach przechodzi gruntowne zmiany. Odnowiona została już niecka stawu oraz nabrzeże. Pojawiły się latarnie, w tym roku ma też być wifi. W przyszłości nad Lewitynem ma się pojawić nowoczesna szkutnia.Stawy Jana

ul. Rzgowska 245Prowadzone przez łódzki MOSiR kąpielisko na sztucznym zalewie na rzece Olechówce w dawnym parku dworskim.


Czynne jest od 23 czerwca do 9 września, w dni robocze w godz. 11-19, w weekendy od godz. 10 do 18. Kąpielisko jest bezpłatne.


Na miejscu działa przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wypożyczenie łodzi lub kajaka kosztuje 11 zł za godzinę, wypożyczenie roweru wodnego dla czterech osób - 16 zł.


W ostatnich latach Stawy Jana bardzo się zmieniły, głównie za sprawą budżetu obywatelskiego. Pojawiły się m.in. nowe alejki, oświetlenie, kamienne siedziska. Przeprowadzono też prace mające poprawić jakość wody.


W pobliżu znajduje się skatepark, orlik, domki kempingowe oraz restauracja w dawnym dworku.Zalew w Strykowie

ul. Legionów, StrykówSezon na kąpielisku rusza 1 lipca i trwa do 31 czerwca. W tym czasie w godz. 10-18 pilnować go będzie trzech ratowników. Kąpielisko jest bezpłatne, w pobliżu znajduje się również bezpłatny parking.


W ostatnich latach w Strykowie wykonano kilka inwestycji. Dzięki temu są tam takie atrakcje to siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw i skatepark. Za opłatą można w sezonie wypożyczyć rowery wodne, kajaki i łódkę. Ceny sprzętu wodnego to 8-10 zł za
godzinę.Nad Lindą

ul.Rozrywkowa 1, GrotnikiKameralne kąpielisko na rzece Lindzie. Plusem Grotnik jest tradycyjnie bardzo długi okres działania oraz położenie na terenie leśnym. Jest to też jedyne kąpielisko w regionie łódzkim które zaczęło działać już 1 czerwca. Ogrodzony teren zwiększa poczucie
bezpieczeństwa oraz
czystość obiektu. Wadą jest dość stara infrastruktura, m.in. toalety.


Kąpielisko czynne jest w godz. 10-18. Jest też płatne. Za wejście na cały dzień zapłacimy 5 zł, bilet ulgowy kosztuje 4 zł. Po godz. 16 zapłacimy złotówkę mniej.


Na miejscu jest niewielka wypożyczalnia sprzętu wodnego. Za kajak trzeba zapłacić 7 zł za godz., za łódkę 8 zł, a za rower wodny 12 zł.


Kąpielisko czynne jest do 2 września.

Źródło: lodz.naszemiasto.pl