Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Gdzie można grillować w Łodzi?
2018-08-03


Ciepłe lato zdecydowanie sprzyja grillowaniu. W Łodzi znajdują się specjalnie wyznaczone strefy, przeznaczone właśnie dla wielbicieli grillowanych potraw. I jeśli ktoś nie posiada własnego ogrodu, to polecamy zapoznać się z listą grillowych miejsc i szykować jedzenie na piknik.


Na terenie łódzkich parków i zieleńców znajduje się obecnie jedenaście specjalnie oznaczonych miejsc do grillowania. Są tam ustawione kosze przeznaczone na popiół i odpady o wysokiej temperaturze.Oto miejsca, w których łodzianie legalnie, zgodnie z przepisami mogą grillować:


Park im. J. Piłsudskiego (na Zdrowiu)

Park im. A. Mickiewicza (Julianowski)

Park nad Sokołówką (pobliże zbiornika "Liściasta")

Park im. J. Dąbrowskiego

Park im. R. Baden Powella

Park nad Jasieniem

Park Źródła Olechówki

Park Osiedlowy nad Nerem

Zieleniec przy ul. Maratońskiej (między ul. Plocka a C.H. Retkinia)

Łódzkie Błonia (przy Górce Retkińskiej)

Skwer im. H. Dubaniewicza

Stawy Jana (MOSiR)

Obiekt Rekreacyjny "Młynek" (MOSiR)


Obiekt Rekreacyjny "Stawy Stefańskiego" (MOSiR)Warto wiedzieć, że strefa grillowania nie obejmuje całego terenu danego parku/zieleńca, a jedynie miejsca oznakowane, gdzie stoją specjalne kosze.


Za grillowanie w niedozwolonym miejscu grozi mandat w wysokości od 500 zł do nawet 5 tysięcy złotych.Odpłatne miejsce ogniskowe:


Ogród Botaniczny w Łodzi

Las Łagiewnicki

W sprawie rezerwacji terminu i ustalenia szczegółów dotyczących organizacji ogniska należy zgłaszać się telefonicznie, pod numerem (42) 632 75 79 wew. 215, z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem.Źródło: Urząd Miasta Łodzi