Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Muzeum Kinematografii zaprasza!
2019-01-02


Oprócz premier w kinie Kinematograf czekają nas w styczniu 3 wydarzenia specjalne - w Muzeum Kinematografii. Zapraszamy serdecznie na seans dla rodziców z dziećmi, promocję książki i filmu oraz psychoanalizę.


SEANS DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI - 5 styczniaW sobotę 5 stycznia o godzinie 14 zapraszamy rodziców z dziećmi na specjalny pokaz filmu „Mój piękny syn” w reżyserii Felixa van Groeningena. Sala projekcyjna zostania przystosowana do obecności niemowląt.Delikatne światło rozproszy mrok na sali, dźwięk zostanie przyciszony. Przygotujemy przewijak, kocyki oraz zabawki.


„Mój piękny syn” (reż. Felix van Groeningen) opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości
rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.PROMOCJA KSIĄŻKI I POKAZ FILMU - 10 styczniaW czwartek 10 stycznia o godzinie 18 zapraszamy na promocję książki „Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe” pod redakcją Ewy Ciszewskiej i Mikołaja Góralika.


„Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe” jest topierwsza tak wyczerpująca monografia poświęcona temu zagadnieniu. Książka obejmuje historię współpracy instytucjonalnej, pojedynczych wspólnych projektów filmowych i telewizyjnych, adaptacje,
kwestie edukacji filmowej, czy wizerunku służb specjalnych w filmach na przykładzie „Czerwonego Kapitana” Michala Kollára i „Psów” Władysława Pasikowskiego. Naszymi gośćmi będą autorzy publikacji, a po spotkaniu pokażemy koprodukcję polsko-czesko-
słowacką – „Fugę” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.


Na spotkanie wstęp wolny.


Pokaz filmu biletowany 13/15 zł.PSYCHOANALIZA I FILM - 19 styczniaW sobotę 19 stycznia o godzinie 17 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Psychoanaliza i film” – zobaczymy inscenizację opery Karola Szymanowskiego Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego.Rozpoczniemy pokazem inscenizacji opery Karola Szymanowskiego Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego zarejestrowanej przez NInA w 2007 roku w Operze Wrocławskiej.


Dzieło łączy w sobie wątki orientalne i antyczne. Akcja rozgrywa się w Palermo na Sycylii w XII wieku; tytułowy król Roger wraz z żoną Roksaną i doradcą Edrisim dowiadują się o zagrożeniu dla Kościoła ze strony założyciela nowej religii – młodego Pasterza.


Po pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem prof. dr hab. Katarzyny Prot-Klinger, psychoterapeutki, superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz krytyka filmowego Jakuba Mikurdy.


bilet 10 zł


Muzeum Kinematografii zaprasza!