Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Bałkański sylwester prawosławny czyli DOČEK NOVE GODINE // 11.01
2019-01-02


Sylwester już raz przeżyliśmy. Dla tych, którym jednak zabawy było za mało, aby oficjalnie powitać 2019 rok, klub Format przygotował jeszcze jedną imprezę - sylwester prawosławny w bałkańskim stylu!


BAŁKAŃSKI SYLWESTER PRAWOSŁAWNY czyli DOČEK NOVE GODINE 2018/2019 by Warsaw Balkan Madness


Bałkańska Potupajka / Warsaw Balkan Madness POWRACANiedługo po sylwestrowej nocy, my będziemy świętować Nowy Rok ponownie! Tradycją stało się, że Sylwester Bałkański to najbardziej szalona impreza roku – w iście BAŁKAŃSKIM stylu. Łączymy się z naszymi Prawosławnymi braćmi i świętujemy jeszcze raz – tym
razem (prawie) według kalendarza juliańskiego. Ta kultowa impreza od kilku lat gromadzi wierną rzeszę fanów muzyki i kultury bałkańskiej, a także osoby prawosławne żyjące w Polsce. Otworzymy szampany, zedrzemy gardła od śpiewania i podeszwy od tańczenia.Kiedy: Piątek, 11 stycznia 2019 godz. 21:00

Gdzie: Klub Format, Tymienieckiego 3Co spotkamy na imprezie?


- Nowa DUŻĄ przestrzeń postindustrialna (klub Format, Art_Inkubator)

- Cygańska ORKIESTRA TRĘBACZY Fanfara Transilvania z Rumunii

- DJ Balkan Valkan z Macedonii

- Warsaw Balkan Madness (Special NYE Set)

- w barze bałkańskie przysmaki: RAKIJA & tradycyjny BUREK

- pokazy TAŃCÓW bałkańskich oraz orientalnych

- impreza PRZEBIERANA – konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie!DRESS-CODE

Sylwester to wyjątkowa noc, więc poza dekoracjami stwórzmy wyjątkowy klimat przebierając się! Dajcie się ponieść fantazjiTemat:

GIPSY KINGS & QUEENS – suknie i chusty, złote zęby i łancuchy, cyganeczki i cigani mafia!Fanfara Transylvania to orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z rumuńskiej wioski Cugir leżącej w malowniczej Transylwanii, kojarzonej na całym świecie z hrabią Draculą.

Członkowie Fanfar z Transylwanii, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych.

Na koncercie Fanfare de Transylvanie będziemy mogli poczuć prawdziwego ducha Bałkanów i przez chwilę znaleźć się na bałkańskim weselu lub ludowej szalonej zabawie.Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym mają oprócz tego
także utwory znane z filmów Emira Kusturicy, a także ogólnobałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregovica.


Organizatorzy zapraszają na dobrą zabawę!