Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Koncerty & imprezy w klubie New York & Las Vegas (II piętro) - 20.01 - 26.01.2017
2017-01-17


W Klubie muzycznym New York koncert zespołu Velocity, Bonus BGC x BODYCHRIST, HENDRIX PROJECT. Szczegółowe informacje o pozostałych wydarzeniach w artykule.


20. 01.2017 (piątek) start godz. 22:00

Koncert zespołu VELOCITY

VELOCITY to młody łódzki zespół założony już nie przez takich młodych ludzi szukających brzmień w starym rockowym i grungowym graniu.

Towarzyszy Im niezwykle charyzmatyczny i uzdolniony wokalista, który przewodzi całej kapeli.

W swoim repertuarze posiadają wiele coverów. W skład zespołu wchodzą: Łukasz Cieślak - wokal, Jarek Kuna - bas, Mustache Noise- perkusja, Michał Litowczyk - gitara, Emil Palenica - gitara.

Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.II piętro Las Vegas - "ROCK NIGHT" start godz. 22:00

W programie zabawa przy utworach: AC/DC, Kings Of Lion, Guns N’ Roses, Metallica, Marylin Manson, Muse,

Garbage, Guano Apes, AC/DC, Coma, Iron Maiden, Nirvana, Kings Of Lion, Pearl Jam, U2, Lenny Kravitz,

Luxtorpeda, Oasis, Faith No More, Kult i wielu innych.

Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.21. 01.2017 (sobota)


Start godz. 19:00

Koncert BONUS BGC x BODYCHRIST
Duet budzący sporo kontrowersji na scenie rapowej właśnie świętuję pierwszą rocznicę współpracy podczas, której zdążył nagrać dwie płyty: "Lecimy Tutaj (Na Rejonie Nas Szukaj)" z 2015 roku oraz najnowszą "Pozdro 600" wydaną w tym roku.

Na koncercie usłyszymy przekrój repertuaru z obydwóch płyt a w tym m.in. bijący rekordy popularności w internecie przebój "Lecimy Fhuj", największy hit Bonusa BGC czyli "Na Łazarskim Rejonie" oraz wiele innych !!!

Podczas imprezy będzie można kupić płytę "Pozdro 600" a po koncercie zdobyć na niej autografy, przybić piątkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie gdyż przewidziane jest spotkanie artystów z fanami.

Bilety w cenie: 15 zł przedsprzedaż/ 25 zł w dniu koncertuStart godz. 22:00

Koncert zespołu HENDRIX PROJECT

Gramy Hendrixa od dawna. Zebraliśmy wszystkie grane przez nas utwory w jedną koncertową całość i tak powstał HENDRIX PROJECT.

Początek działalności zespołu to koncert z Leszkiem Cichońskim znakomitym gitarzystą, organizatorem "Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowego Rekordu Guinnessa, człowiekiem którego tak naprawdę fanom muzyki nie trzeba przedstawiać.

A muzyka? Dla nas całe lata 60-te zawsze były źródłem inspiracji, radości, odkrywania wszystkiego co najlepsze w muzyce. nie tylko Jimi, także The Doors, Led Zeppelin, Janis Joplin i wielu innych.

Czemu Hendrix? Bo to jednak jego muzyka najczęściej przewijała się na naszych koncertach, granych w różnych składach, na różnych scenach.

No i prawdopodobnie nie ma w Polsce drugiego zespołu który grałby tylko jego utwory. Na koncertach oddamy atmosferę, klimat ale przede wszystkim energię ukrytą w utworach Jimiego Hendrixa.
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.II piętro Las Vegas "Disco Party" start godz. 22:00

Zabawa z Dj'em przy muzyce lat '80 & '90!

Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.22. 01.2017 (niedziela)


Start godz. 18:00

BIOGRAFIA U2 „THE JOSHUA TREE" LEGENDY MUZYKI

Po raz pierwszy w Polsce filmowa biografia irlandzkiej grupy rockowejU2 - legendy lat 80 i 90, której udało się przywrócić muzyce pierwotny wymiar bezpośrednio wpływający na ludzkie istnienie.

To za sprawią Bono - filantropa i frontmana tejże formacji - ukryty w rocku blues znów stał się czysty i trafiający do serc.

Historię zespołu przez pryzmat powstania największego albumu U2 - "The Joshua Tree" z 1987 r., najbardziej irlandzkiej z płyt wydanych przez grupę - przedstawiają jej członkowie: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr.,producenci

Steve Lillywhite i Daniel Lanois oraz manager Paul McGuinness.

Film zawiera niepublikowane dotychczas unikatowe materiały filmowe, m.in. z koncertów promujących płytę, fragmenty niezapomnianych teledysków oraz przede wszystkim wspaniałą muzykę grupy i Bono
uczestniczących w niezliczonej ilości akcji charytatywnych, zaangażowanych w politykę społeczną i gospodarczą świata.
Start godz. 20:00

JAM SESSION – ELITA MUZYKÓW, TWÓRCÓW & ARTYSTÓW

Zapraszamy Wszystkich Muzyków do dalszego tworzenia Elitarnej Sceny Jazzu.

Na miejscu w klubie – perkusja, piec basowy, gitarowy oraz klawisze.

Wstęp bez okazania visy.25. 01.2017 (środa) start godz. 20:00

NEW YORK FESTIWAL – XX Edycja SPONTANICZNA GRUPA MUZYCZNA & 69 & MIĘTA

Zagrają:

SPONTANICZNA GRUPA MUZYCZNA (Poznań)

69 (Częstochowa)

JEDNOCIAŁO (Łódź)SPONTANICZNA GRUPA MUZYCZNA


Zespół SGM to grupa znajomych, którzy zapragnęli wydobyć z szuflad swoje pomysły i podzielić się nimi z innymi.

Grają własne utwory, i nie zamierzają tego faktu zmieniać. Podczas tego rocznego przeglądu Garaż nr 4 zajęli drugie miejsce, wzięli również udział w Powidz Jam Festiwal.

Pragną tworzyć muzykę autorską, szukać różnych inspiracji, kierować się tym co czują, a przede wszystkim czerpać jak największą satysfakcję ze wspólnego grania.


Skład zespołu

Dominik Nowak – perkusja

Rafał Hądzelek – bass

Bartek Scheffler – gitara, wokal69

Nazwa 69

69 to zachodni odpowiednik wschodniego yin i yang.

To symbol pierwiastka żeńskiego i męskiego, dwóch pierwotnych i przeciwnych, lecz uzupełniających się sił.

To symbol naszego zespołu, w którym tworzymy muzykę dla wzajemnie uzupełniającej się przyjemności naszej i naszych fanów.


Muzyka 69

Muzyka 69 to mocne, zdefiniowane rockowo brzmienie, niebanalny wokal, pomysłowe rozwiązania aranżacyjne, gdzie gitarowe brzmienie przeplata się z elementami elektroniki.


Historia 69 

Początki zespołu sięgają kilka lat wstecz.

Z inicjatywy Pawła zbiera się grupa muzyków, którzy brali udział w różnych projektach muzycznych z Częstochowy.

W czasie pierwszych lat istnienia zespół zmaga się z cyklicznymi zmianami gitarzystów.

W tym samym czasie grupa szuka swojej drogi muzycznej, tworząc nowe utwory i biorąc udział w wielu festiwalach rockowych gdzie zajmowała niejednokrotnie pierwsze miejsca. 

Niestety działalność zespołu zostaje przerwana na skutek losowych przeciwności. Grzegorz ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu w skutek czego doznaje złamania dwóch kończyn dolnych.
 
Dwuletnia powypadkowa rehabilitacja perkusisty uniemożliwia aktywną działalność 69. 

Zespół przez ten czas skupiał się na tworzeniu nowego materiału i poszukiwaniu właściwego stylu i brzmienia. 


Nowe 69

Przełom w zespole następuje wraz z powrotem do zdrowia Grzegorza i pojawieniem się nowego gitarzysty Jacka.

Słuszny wybór nowej drogi muzycznej przypieczętowują kolejne sukcesy na festiwalach rockowych . Zespół jest na etapie tworzenia materiału na pełną płytę.
JEDNOCIAŁO

Były sobie dwa dźwięki. Jeden był wysoki i delikatny, a drugi niski i mocny. Przez wiele lat żyły w dużej odległości od siebie, ciesząc się swoim niepowtarzalnym brzmieniem. Pewnego dnia jednak zdarzyło się coś niespodziewanego.

Całkiem przypadkowo spotkały się. Wtedy dopiero wszystko stało się jasne. Zrozumiały, że razem brzmią najpiękniej na świecie... i zapragnęły połączyć się już na zawsze.

Ich współbrzmienie jest najpiękniejszą muzyką, jaką mogły kiedykolwiek stworzyć.

Skład zespołu:

Lena Durlak- vocal

Maciek Durlak- guitar


Zostań JUROREM "New York Festiwal 2016-2017" i zobacz swój ulubiony zespół w WIELKIM FINALE.

Wszyscy Goście klubu uczestniczący w "New York Festiwal 2016-2017"

otrzymają okazję do zagłosowania na swoich faworytów.

Na specjalnej karcie otrzymanej u barmana lub kelnerki wytypują swojego zwycięzcę i wrzucą do pudełka oznaczonego "New York Festiwal 2016-2017".

Głosy będą liczone zaraz po koncertach - w każdą środę - a wyniki podane na Fan Page "New York Festiwal".

Zespół, który otrzyma najwięcej głosów w przedziale czasowym od 14 września 2016 do 15 lutego 2017 - ma zagwarantowane 6 miejsce w Wielkim Finale, który nastąpi 22 lutego 2017.


Start godz.20:00

Wstęp free
26. 01.2017 (czwartek) start godz. 20:00

Filmy Na Dużym Ekranie - "DAVID BOWIE: CZŁOWIEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT"

"Nieważne, jak wiele wiesz o legendzie, jestem pewien, że dzięki tej produkcji wspomnisz niezwykłego artystę raz jeszcze z wielkim sentymentem.

Siłą tego dokumentu jest przede wszystkim fakt, że po jego obejrzeniu zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielką stratą była tak naprawdę jego śmierć" - tak o filmie "David Bowie: Człowiek, który zmienił świat" pisał jeden z dziennikarzy

"The Film Magazine".

Filmowa podróż rozpoczyna się w Brixton, dzielnicy południowego Londynu, gdzie urodził się muzyk i prowadzi przez wszystkie miejsca, które w jakiś sposób miały wpływ na jego życie oraz twórczość.

W dokumencie zobaczymy wypowiedzi zarówno bliskich oraz przyjaciół, jak i dalszych znajomych artysty, a także unikalne materiały zawierające wypowiedzi samego Bowiego.

Obraz "David Bowie: Człowiek, który zmienił świat" odsłania nieznane oblicze muzyka i pozwala lepiej zrozumieć, kim był artysta.

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aktor. David Bowie był prawdziwą artystyczną osobowością.

Jak wyglądały początki jego kariery? Jaki był prywatnie? Co sprawiło, że stał się ikoną muzyki i inspiracją dla całych pokoleń? Okazuje się, że nie wystarczy niekwestionowany muzyczny talent i oryginalny wygląd.

O tym, co jeszcze miał w sobie David Bowie, dowiecie się z filmu "David Bowie: Człowiek, który zmienił świat".

Wstęp freeII piętro LAS VEGAS start godz. 21:00

BLUEMENTAL

Panowie wstęp 10 zł, Panie wstęp freeNAJBLIŻSZE KONCERTY W KLUBIE NEW YORK!


28.01.2017 (sobota) start godz. 19:00 KRZYSIA GÓRNIAK QUARTET - MOMENTS

29.01.2017 (niedziela) start godz. 18:00 RECITAL KRZYSZTOFA ANTKOWIAKA

30.01.2017 (poniedziałek) start godz.19:00 - Legacy Tour: Christ Agony, Thy Worshiper, Ragehammer!

02.02.2017 (czwartek) start godz. 20:00 - MONIKA URLIK W HOŁDZIE NAJWIĘKSZYM GWIAZDOM SOUL, BLUES and R&B!

05.02.2017 (niedziela) start godz. 20:00 - „YANINA 4 GramY” – Koncert promujący nową płytę „Kręci się”.

16.02.2017 (czwartek) start godz. 20:00 - Koncert OBERSCHLESIEN!

17.02.2017 (piątek) start godz. 18:00 CETI Snakes Are Back in Town tour 2017

22.02.2017 (środa) start godz. 20:00 - FINAŁ NEW YORK FESTIWAL!


Gdzie:Piotrkowska 62, 90-105 Łódź