Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Kamil Bednarek w Wytwórni
2017-02-02


Kamil Bednarek, frontman StarGuardMuffin, który medialny rozgłos zyskał dzięki zajęciu drugiego miejsca w III edycji programu Mam talent!, zagra w lutym w Wytwórni. Supportem koncertu będzie Baniamin (daw, Roots Rockets).


Miejsce na podium w TVN-owskim show sprawiło, że debiutancki, długogrający album zespołu – „Szanuj”, wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys, stał się prawdziwym bestsellerem.

W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.


W styczniu 2011 grupa wyruszyła w długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice,

Szczecin, Rzeszów.


Natomiast w kwietniu młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a „Tuff Gong” w Kingston na Jamajce.

Przygotowali tam pięć własnych kompozycji z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae.

W czerwcu 2011 ukazała się epka, o wymownym tytule „Jamaican Trip”, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film DVD z pobytu za Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem,

klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj z SGM) oraz dwoma nowymi muzykami zaczęli pracę nad płytą formacji Bednarek.

W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy”, emitowanego na antenie TVP 2.


Przez cały czas zespół dużo koncertował po całej Polsce, pojawiając się m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Ostródzie (2011-13), dwukrotnie w Jarocinie (2011, 2013), jednokrotnie na Brzeszcze Rock Reggae Festiwal

oraz na Przystanku Woodstock, gdzie w 2013 roku otwierał koncertem cały Festiwal.

Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie jako gość specjalny, wykonując łącznie pięć autorskich kompozycji.


W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie.

Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012 płyty „Jestem...”.

Było to pierwsza w dyskografii młodego artysty pozycja, wydana pod szyldem Bednarek.

Nowy album został ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność.

Utwory takie jak "Chodź ucieknijmy", nastrojowa „Cisza” czy autorska wersja przeboju Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” stanowią muzyczną wizytówkę wykonawcy.

W 2013 roku formacja po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie, Machesterze i Leeds.


Pod koniec roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie.

W drugiej połowie października muzycy po raz pierwszy udali się na tournee po Stanach Zjednoczonych i zagrali w Nowym Jorku, Chicago oraz w Miami na Florydzie.

Aktualnie artysta pracuje nad materiałem na kolejną płytę.


W maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego DVD z Przystanku Woodstock 2013, firmowanego przez „Złoty Melon”.

W sierpniu 2014 roku kapela została laureatem Złotego Bączka, w efekcie czego zagrała kolejny koncert na Przystanku i DVD z tego koncertu powinno ukazać się na przełomie roku.


Podczas koncertu w Wytwórni nie zabraknie utworów z najnowszej płyty Bednarka, której tytuł jeszcze nie jest znany.

10 stycznia trafił do sieci pierwszy singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. "Talizman", nagrany przy udziale polskiego beatmakera Matheo, podbija stacje radiowe.

Z pewnością najnowszy album skradnie serca fanów Bednarka.

Występy na żywo tej formacji są energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością,

o czym będziemy mogli się przekonać już 9 lutego.

Supportem koncertu będzie Baniamin (daw, Roots Rockets).

Zespół w składzie Benek (wokal), Bombel (klawisze), Maniek (gitara), Sławek (saksofon), Wiewiór (bas), Młody (perkusja) i Pilot (puzon) został założony w 2010 roku w Andrychowie.

Artyści w swoich piosenkach łączą muzykę roots i reggae z rockiem, bluesem i funkiem.


W 2016 roku zwyciężyli Festiwal Supportów Hej Fest w Zakopanem, mają na koncie także finał w IX edycji programu Must Be The Music w 2015r. oraz występy w Dzień Dobry TVN, Świat się kręci czy Teleexpress.


Jako Roots Rockets wydali dwie płyty cieszące się bardzo dobrym przyjęciem w kręgach reggae i nie tylko.

Za debiutancką "RREWOLUCJĘ" wydaną w 2013r. nakładem wytwórni Zima Records otrzymali miano Roots'owego Debiutu Roku, przyznane przez czasopismo Free Colours.

Krążek "MARSAKA 2.0.1.5" ukazał się w kwietniu 2015r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys.


Zespół dotychczas zagrał ponad 300 koncertów w kraju oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach.

Ma na swoim koncie także koncerty klubowe, między innymi trasę koncertową z Kamilem Bednarkiem.


Największą siłą zespołu jest pozytywna energia, dobre, nadające wyrazisty charakter kompozycjom, gitarowe brzmienie, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman - Beniamin Sobaniec.

Z pewnością rozgrzeją publiczność w czwartkowy wieczór!


Kiedy: 09.02.2017 GODZ. 19:00 (CZWARTEK)

Organizator: Wytwórnia

19:00 Otwarcie Bram

20:00 Support Beniamin

20:45 Kamil Bednarek

Gdzie: Łąkowa 29, 90-554 Łódź

Bilety:

przedsprzedaż:

40 zł - ulgowe, 45 zł - normalne

w dniu koncertu:

45 zł - ulgowe, 50 zł - normalne