Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Kino Przytulne PSYCHOLOGICZNA AKADEMIA FILMOWA
2017-02-14


Kino Przytulne zaprasza na kolejne spotkanie w Psychologicznej Akademii Filmowej. Niemiecki dokument "Nie zapomnij mnie", poruszający temat społecznego funkcjonowania i relacji w rodzinie, w której pojawia się problem choroby Alzheimera. Natomiast na marcowym spotkaniu w PAF-ie poruszony zostanie problem depresji. Pokaz filmu "Pokolenie P" poprzedzony będzie także wprowadzeniem eksperta-psychologa.NIE ZAPOMNIJ MNIE>

(Niemcy; 2012; 90 minut) – niezwykły dokument, którego młody twórca w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje swoją matkę, która stopniowo zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie,

w którym żyje.

Ale choć traci pamięć, nie traci poczucia humoru. Rodzice Davida byli w latach 60-tych XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. "otwartym związku".

Teraz ich miłość zostaje poddana testowi. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do modyfikacji relacji, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień,

a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań.

Nie jest to łatwe zadanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny i pozwala im odkryć się na nowo.

REŻYSERIA: David Sieveking. WYKONAWCY: Margarete Sieveking, Malte Sieveking, David Sieveking.

Kiedy: czwartek 16 lutego o godz.18.00.

Wstęp - 10 złotych.Przed pokazem dokumentalnego filmu "Nie zapomnij mnie" wprowadzenie wygłosi dr Andrzej Zbonikowski - psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii AHE w Łodzi, trener umiejętności psychospołecznych;

posiada bogate praktyczne doświadczenie w pracy trenerskiej i psychoedukacyjnej (specjalistyczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna, organizacje pozarządowe).

Naukowo zajmuje się psychologią rozwoju osobowości i doradztwa zawodowego; jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z tego zakresu, opublikowanych w czasopismach i monografiach naukowych.

Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Pedagogiki twórczości, członek i przewodniczący rady programowej łódzkiego oddziału Narodowego Forum Doradztwa Kariery.

Inicjator i współautor programów kształcenia na kilkunastu kierunkach studiów podyplomowych dla nauczycieli w AHE w Łodzi.

Od wielu lat wykładowca na studiach podyplomowych AHE w Łodzi oraz UŁ, m.in. w zakresie kształcenia nauczycieli, doradców zawodowych i trenerów biznesu.

Współautor pierwszej w Polsce monografii nt. zjawiska defaworyzacji społecznej (Psychospołeczne uwarunkowania defaworyzacji dzieci i młodzieży, 2010)

oraz monografii „Wybrane problemy poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” (2011).

Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora AHE w Łodzi ds. studiów podyplomowych.Natomiast na marcowym spotkaniu w PAF-ie poruszony zostanie problem depresji.

Pokaz filmu "Pokolenie P" poprzedzony będzie także wprowadzeniem eksperta-psychologa.


POKOLENIE P

(USA-Niemcy; 2001; 95 minut) – zrealizowany na motywach autobiograficznego bestsellera Elizabeth Wurtzel dramat psychologiczny, poruszający temat zaburzeń depresyjnych.

Historia studentki dziennikarstwa, która nie może poradzić sobie z problemami rodzinnymi, co wkrótce doprowadza ją na skraj depresji.

Chwiejność emocjonalna i ucieczka w świat narkotyków powodują, że Elizabeth zaczyna tracić wspólny język z osobami z najbliższego otoczenia.

Dziewczyna postanawia skorzystać z pomocy psychiatry, który przepisuje jej złoty środek na jej dolegliwość - Prozac.

REŻYSERIA: Erik Skjoldbjaerg.

WYKONAWCY: Christina Ricci, Jason Biggs, Michelle Williams, Anne Heche, Jonathan Rhys Meyers, Jessica Lange, Nicholas Campbell. (16 III godz.18.00)


Gdzie: ul. Traugutta 18, 2 piętro, sala 232

ŁÓDZKI DOM KULTURY