Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Koncert Voo Voo w Łodzi
2017-03-22


Voo Voo zagrają utwory z najnowszego albumu "7". Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość.


Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…”.

To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova,

długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.


Tym razem Voo Voo powracają z albumem zatytułowanym "7".

Kluczową tematyką płyty jest czas i jego nieustanny upływ.

Znajduje się na niej zaledwie siedem, za to długich kompozycji, a każda z nich zatytułowana jest od kolejnych dni tygodnia począwszy od "Środy",

która była przedsmakiem tego, czego możemy spodziewać się po całym materiale - singlem promującym najnowsze wydawnictwo.


To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę.

„Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.” – dodaje Waglewski.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „Emade” Waglewski zmiksował materiał i współpracował przy jego produkcji.Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukazała się 7 marca 2017, na żywo do posłuchania już 30.03 o godzinie 20:00.Kiedy: 30.03.2017 GODZ. 20:00

Gdzie: Łąkowa 29, 90-554 Łódź

Bilety: przedsprzedaż : 45 zł - ulgowe, 50 zł - normalne

w dniu koncertu: 50 zł - ulgowe, 55 zł – normalne