Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Sfera Muzyki - Iza Lach w Planetarium EC1
2017-04-06


Bohaterka i gwiazda tej edycji „Sfery Muzyki” urodziła się na Radogoszczu a mieszkała m.in. na Starym Polesiu. Jak by na to nie patrzeć, nie da się być artystką bardziej łódzką, chociaż jej renoma sięga znacznie dalej. Jej piosenka ze Snoop Doggiem zawojowała Stany Zjednoczone i Europę.


Iza Lach nie zdecydowała się jednak na brylowanie na czerwonych dywanach i pozowanie „na ściankach” fotografom plotkarskich portali — zamiast tego konsekwentnie i bardzo świadomie buduje swoją muzyczną karierę

w opozycji do głównego nurtu popu.

To dlatego jest zapraszana do nowatorskich i undergroundowych projektów artystycznych (piosenka z jej udziałem znajduje się m.in. na płycie „Ała” Tego Typa Mesa, nominowanej do nagrody Fryderyków 2017).

Dojrzała i świadoma autorka tekstów, muzyki i aranżów lubi spotykać się ze swoją publicznością na wydarzeniach i w miejscach nieoczywistych.

Zarówno na tych większych — na Open’erze czy Songwriter Łódź Festiwalu — jak i mniejszych, jak wrocławski Stary Klasztor czy arthousowa przestrzeń w W-arte.

Teraz także w Planetarium EC1, w którym na kameralnym koncercie z cyklu „Sfera muzyki” zaprezentuje swój premierowy materiał.

Tak, do nowej płyty Izy Lach jest coraz bliżej!

Planetarium EC1 może się pochwalić Turystycznym Oskarem – Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wygraną w plebiscycie National Geographic Traveler – 7 Nowych Cudów Polski.

W ciągu roku działalności odwiedziło je 150 tys. widzów.Kiedy: 5 i 6 maja 2017 r., godz. 20:00

Gdzie: Planetarium EC1, Łódź, ul. Targowa 1/3

Bilety: 65zł.