Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Festiwal Perspektywy 2017 Teatru Chorea.
2017-04-19


Teatr Chorea zaprasza na Festiwal Teatralny Perspektywy 2017 Teatr – awangarda w działaniu.


Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.

Tym razem Festiwal będzie realizowany od wiosny do jesieni.

Między kwietniem a listopadem 2017 zapraszamy do Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi na pięć weekendowych cykli.

Podczas każdego z nich zaprezentowane będą dwa spektakle, sesje warsztatów prowadzonych przez zaproszonych artystów oraz spotkania i dyskusje z twórcami i teatrologami.

Festiwal Perspektywy 2017 to dwie premiery, a pozostałe spektakle to produkcje z 2015 i 2016 roku, które będą pokazywane w Łodzi po raz pierwszy.

Na pierwszy cykl organizatorzy zapraszają już 22 i 23 kwietnia.

Widzowie będą mieli szansę obejrzeć spektakl „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3” Teatru 21 z Warszawy, w reżyserii Justyny Sobczyk, realizowany przez aktorów z zespołem Downa, oraz spektakl „INTRO”

tworzony przez Teatr Dada von Bzdülöw działający w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, prowadzony przez duet choreograficzno-reżyserski - Leszka Bzdyla i Katarzynę Chmielewską.

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami.

W trakcie kwietniowego cyklu zapraszamy też na dwa warsztaty.

Pierwsze poprowadzi Justyna Sobczyk - reżyserka, pedagożka, założycielka Teatru 21, jedynej w Polsce grupy teatralnej, której członkami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.

Drugi poprowadzi Katarzyna Chmielewska tancerka, choreograf, nauczyciel tańca i dyrektor artystyczna Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska.

Na drugi cykl organizatorzy zapraszają 13-14 maja.

Zaprezentują wtedy spektakl „Nicea, 14 lipca 2016” powstały we współpracy Teatru Cinema z Michałowic i awangardowego AKHE Engineering Theatre z Petersburga,

a także spektakl „Deadline” Studium Teatralnego z Warszawy oraz na warsztaty, które poprowadzi założyciel i dyrektor Studium Teatralnego, współpracownik Jerzego Grotowskiego - Piotr Borowski.

Trzeci cykl odbędzie się po wakacjach, 23-24 września.

Odbędzie się wtedy premiera spektaklu muzyczno-tanecznego „Oratorium Ziemi”, powstałego w koprodukcji Teatru CHOREA, kompozytora i muzyka Igora Gawlikowskiego i awangardowej grupy muzycznej Kormorany.

Spektakl „Nie mów nikomu”, z Poznania, w reżyserii Adama Ziajskiego, stworzony przez grupę osób niesłyszących, proponujący niezwykle nowatorski sposób komunikowania się z widzem.

Podczas czwartego cyklu, 27-29 października, widzowie będą mogli uczestniczyć w premierze spektaklu „Ciemność”, 

realizowanego przez Janusza Adama Biedrzyckiego z Teatru CHOREA wraz z grupą osób niewidomych i niedowidzących

Widzowie zobaczą również spektakl „Manifest 2” Teatru im. Stefana Batorego z Chorzowa.

Ostatni, piąty cykl, 17-19 listopada, to spektakl „Studium o Hamletach”, czyli najnowsza produkcja Teatru CHOREA powstała we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie,

a także spektakl „TO” z Warszawy, w reżyserii Marty Ziółek, odnoszący się do dokonań Tadeusza Kantora.

Równocześnie z finałem festiwalu, w listopadzie w Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki, odbywać się będzie III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.


Kiedy: 22.04-19.11.2017r.

Gdzie:Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi.

ul. Tymienieckiego 3