Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Już 15 maja 2021 w Łodzi wróci do nas Międzynarodowa Noc Muzeów! Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. W czasie wydarzenia dla widzów udostępniają swoje wnętrza muzea, galerie i instytucje kulturalne w godzinach nocnych. Spacery wirtualne, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów i zbiorów, wystawy, relacje z wystaw, wernisaże, warsztaty i koncerty to wszystko i znacznie więcej czeka na nas w czasie Nocy Muzeów w Łodzi  


W sobotę 15 maja w muzeum czekają na was atrakcje już od samego rana, ekspozycje dostępne będą bezpłatnie przez cały dzień, a w godzinach wieczornych (18.00 - 22.00), Muzeum Fabryki zaprasza na Noc Muzeów 2021. Do dyspozycji zwiedzających dostępne będą: Ekspozycja stała – z działającymi krosnami, uruchamianymi cyklicznie; Salę kinową – z filmami o historii Zakładów Przemysłu Bawełnianego Poltex; Salę postindustrialną – Wraz z wystawą czasową w ramach Exhibition Slow 2021 Taras widokowy – z przepiękną panoramą Manufaktury.      


Przed Wami... NABUCCO! Wyjątkowy spektakl, który nie schodzi z afisza łódzkiej opery od niemal 34 lat. To młodzieńcze dzieło Verdiego, było pierwszym krokiem do jego wielkiej kompozytorskiej kariery; przyniosło mu błyskawiczną sławę i od razu postawiło w gronie najbardziej znanych kompozytorów.


Muzeum Sztuki w Łodzi jest po MoMA drugim najstarszym muzeum sztuki nowoczesnej na świecie. Jako jedyne w Polsce posiada tak pokaźną kolekcję sztuki XX i XXI wieku, która jest konsekwentnie poszerzana. Są w niej prace takich artystów jak: Joseph Beuys, Max Ernst, Teresa Żarnower, ale także Konrada Smoleńskiego - autora dźwiękowej instalacji na ostatnim Biennale Sztuki w Wenecji, Cezarego Bodzianowskiego czy Allana Sekuly. To w ms2 będzie można zobaczyć między innymi słynną Marylin Monroe Andy’ego Warhola z 1964 roku, a także obraz Andrzeja Wajdy „Mózg hydraulika”, który namalował zanim został reżyserem. Wśród archiwalnych druków ulotnych Muzeum znajdzie się też scenopis rysunkowy do filmu Wajdy „Jan Matejko”.


Wystawa Agaty Siniarskiej Osuwisko, będąca czwartą odsłoną cyklu Prototypy tworzonego na bazie kolekcji Muzeum Sztuki, zbada materialne aspekty tworzenia i istnienia dzieł sztuki, a także ich dwojaki potencjał: jako archiwum procesów pamięci i zapominania, zdolności do zachowywania i niszczenia struktur zastanego świata.


GALERIA NOWA czynna jest codziennie w godz. 14.00-18.00 wystawa czynna do 27 II 202


Zapraszamy na Walentynki z IMPRO Atak! Już 14 lutego w Teatrze Nowym grupa zaprezentuje widzom improwizowaną komedię romantyczną „A niech to miłość!”, 


Teatr Wielki zachęca miłośników kultury do spędzenia aktywnie i produktywnie czasu z ich Muzeum Cyfrowym. Dla zainteresowanych jest również dostępny wirtualny spacer po teatrze wielkim w Łodzi.                      


Czyli odpowiedz teatru muzycznego na zaistniałą sytuację w mieście i kraju. Z własnego salonu Obejrzycie np. cykl koncertów wirtualnych Dusza śpiewa, weźmiecie udział w warsztatach z choreografii i gry aktorskiej. Dla najmłodszych również coś się znajdzie.


Nie możecie przyjść do muzeum ? Ono przyjdzie do WAS. Codziennie o godzinie 11 EC1 na oficjalnej stronie oraz na swoim Facebooku publikuje filmik, transmisje na żywo, wirtualne spacery i oprowadzania, zagadki oraz quizy... Filmy są tworzone z myślą o fanach wielu dziedzin: kina, nauki, techniki, komiksów i gwiazd, dlatego zapewniamy, że będzie z czego wybierać.


Prace Michała Batorego, nagradzanego plakacisty, zagościły w Łódzkich Galeriach, dziś obejrzeć można przez internet. Fotorelacja oraz film spacerowy                                          


12 Tenors & Diva, to pierwszy międzynarodowy projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku muzycznym Show Business’u, i nie ma sobie równych, zarówno pod względem bogactwa wykonawców, barw, potęgi światowej wokalistyki, jak i poziomu wykonawczego. 


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca