Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

Politechnika Łódzka nazywana jest Uczelnią Wynalazców. Nic dziwnego, to tutaj studiowali znani wynalazcy i to tutaj wciąż powstają innowacyjne pomysły i realizacje. Na tej uczelni doktorat robiła prof. Halina Abramczyk, która opracowała nowoczesną technikę diagnostyczną do wykrywania wczesnych zmian nowotworowych oraz monitorowania zmian nowotworowych in vivo w czasie realnym operacji. To tutaj studiował Wiesław Walczak, twórca największej w rejonie odlewni SILUM, w której produkuje się w ciśnieniowe odlewy z aluminium i krzemu dla znanych światowych firm. Również tutaj studiował Filip Mikołajczyk, który niedawno wraz z Aleksandrą Gzowską założył start-up, w ramach którego zaprojektowali domowe urządzenie do recyklingu butelek PET. Na samej uczelni również trwają prace nad wynalazkami. I oto wynaleziono niesamowite urządzenie, które może zrewolucjonizować rynek zakupów przez internet!


Szukasz swojej pierwszej pracy i nie wiesz, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? Chcesz napisać świetne CV i prawidłowo wypełnić formularz aplikacyjny? Wielu studentów ma trudności z wejściem na rynek pracy, szczególnie, że dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Jednym ze sposobów na dobre przygotowanie się do startu zawodowego jest inicjatywa SKN Inwestor pod nazwą "Get a Job".


Jeśli interesujesz się finansami, inwestowaniem, marketingiem, lub marzysz o prowadzeniu swojej działalności gospodarczej, to warto zapoznać się z wydarzeniem organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Progress. W dniach 15-19 maja 2023 r. odbędzie się już XVI edycja Finance Week, która daje możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności w dziedzinach ekonomicznych i finansowych.


Wraz z początkiem roku 2023, zmieniły się rozkłady jazdy na liniach 2, 3, 11, 15, 16, Z, 50, 54, 55, 57, 59, 64, 65, 68, 72, 73, 83, 89, 91, 92, 94, H, Z11, Z41, Z54 oraz N7A.


5 tysięcy studentów reprezentujących ponad 40. europejskich uczelni, ponad 20. dyscyplin sportowych - ruszyły Europejskie Igrzyska Akademickie, największe w Europie święto sportu akademickiego. Gospodarzem wydarzenia, po raz pierwszy została Polska. Zawody europejskich studentów odbywać się będą w Łodzi przez najbliższe dwa tygodnie. 


Zbliżają się Dni Łodzi, czyli 599 rocznica nadania Łodzi praw miejskich.  Z tej okazji, w ostatni weekend lipca, miasto przygotowało szereg atrakcji dla łodzian.  


Cała Łódź pokryta jest siatką utrudnień drogowych, związanych z rozpoczętymi remontami ulic bądź ich przebudową. Urzędnicy potrafią zadbać o liczne atrakcje uliczne, których zadaniem jest sprawić aby w przyszłości było lepiej. Tymczasem niektóre inwestycje realizowane są w zastraszająco wolnym tempie, a poruszanie się po naszym mieście wymaga nieraz naprawdę wiele cierpliwości a także...kreatywności kierowcy. Życzymy sobie i Wam mili czytelnicy, aby miasto zaczęło być przejezdne jak najszybciej, a widok ekipy robotników pracujących przy danej inwestycji, przestał być szczytem marzeń ;-)   Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, aktualnie trwają roboty drogowe w następujących lokalizacjach:


Historyczny moment dla dwóch kamienic na Pomorskiej 10 i Wschodniej 19. Rozpoczyna się właśnie remont elewacji frontowych tych kamienic.


Pierwsze miejsce w województwie, ósme miejsce w Polsce wśród wszystkich instytucji naukowo-badawczych, ale pierwsze wśród uczelni technicznych – tak wygląda pozycja Politechniki Łódzkiej wynikająca z najnowszych statystyk wykorzystania środków finansowych z programu Horyzont Europa, wspierającego badania naukowe i innowacje, największego w historii Unii Europejskiej.  


W łódzkiej ASP trwają Dni Otwarte 2022, tym razem zarówno stacjonarnie, jak i online! W programie znajdują się również spotkania z pedagogami wszystkich kierunków ASP, dzięki czemu będzie można dowiedzieć się co powinno znaleźć się w teczce kandydata (portfolio) i jakie wymagania stawiane są w czasie rekrutacji. Jednocześnie Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na dwie wystawy    


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otrzymało 92 000 zł dotacji z programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zostaną przeznaczone na nową wystawę „W kratkę”, która zagości w zabytkowej wili letniskowej Szai Światłowskiego w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. 


Orszak Trzech Króli w Łodzi po raz kolejny wyruszy z darami dla Nowonarodzonego!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca

Galerie

Dawna Łódź - zdjęcia