Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Świetliki - zespół brutalnych doświadczeń w TU!
26 stycznia 2020 r. na scenie klubu muzycznego TU dla Państwa i dla nas wystąpią ŚWIETLIKI - zespół brutalnych doświadczeń. 

Ładowanie...
 
ŚWIETLIKI - zespół brutalnych doświadczeń powstały w październiku 1992 roku w Krakowie, a zadebiutowały w grudniu tegoż roku podczas spotkania poetów Na Głos.
W 1995 roku Świetliki nagrały swój pierwszy album „Ogród koncentracyjny”. Płyta wzbudziła spore zainteresowanie zarówno wśród mediów jak i fanów. W rezultacie rok później zaproszono grupę na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
Zespół ugruntował swoją pozycją wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę „Cacy Cacy Fleischmaschine” nominowaną do „Fryderyka 1996” w kategoriach „muzyka alternatywna” i „piosenka poetycka”. W czerwcu 1999 roku ukazała się bardzo dobrze przyjęta płyta „Perły przed wieprze”. Rok 2001 przyniósł kolejny krążek „Złe misie” z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki.
Cztery lata później ukazała się płyta „Las Putas Melan-ccolitas”, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił... Bogusław Linda. Pochodzący z tej płyty utwór „Filandia” wykonywany z Grupą MoCarta przez 30 tygodni gościł na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Szóstym albumem grupy była „Sromota”. Ukazała się po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli mentalno- spirtytualnych wakacji.
Na trzech płytach znalazło się 36 utworów.
Przez lata istnienia Świetliki utrwaliły własny styl muzyczny zapisując się na trwałe w świadomości słuchaczy. Lider grupy Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, ale przede wszystkim poeta wykonujący własne wiersze. Jest zdobywcą wielu nagród w tym Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdyni.
 
Zagrają dla Państwa: 
Marcin Świetlicki (od 1992 do dziś) - głos
Grzegorz Dyduch (od 1992 do dziś) - gitara basowa, kontrabas, gitara
Marek Piotrowicz (od 1992 do dziś) - perkusja
Tomasz Radziszewski (od 1992 do dziś) - gitara
Zuzanna Iwańska (od 2011 do dziś) - altówka
Michał Wandzilak (od 2012) - klawisze
 
Wpiszcie w kalendarz już dziś, aby nie przegapić! 
 
26 stycznia 2020 roku (niedziela) 
godzina 19:00 
wstęp 40/50 zł 
TU Rewolucji 1905r 10, Łódź 
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca