Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Karnawał po Łódzku
Karnawał po łódzku czyli muzyczna podróż po największych filmowych hitach, wystawy, potańcówki dla seniorów czy noworoczne koncerty dla całych rodzin.
To tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowało miasto na czas karnawału. 

Ładowanie...
Karnawał w Teatrze Muzycznym w Łodzi zabrzmi światowymi przebojami.

24 i 24 stycznia 2020 roku Muzyczny porwie swoich widzów w zapierającą dech muzyczną podróż przez największe przeboje muzyki filmowej. Usłyszymy m.in. motyw muzyczny z serii z Jamesem Bondem, tytułowy utwór z „Różowej Pantery”, Disney Medley czy, nieco bardziej swojsko, przeboje z seriali „Alternatywy 4” i „Czterdziestolatek”. Niezapomniane hity polskiej i zagranicznej muzyki z filmów i seriali usłyszymy w wykonaniu znakomitych muzyków Teatru Muzycznego w Łodzi i Akademii Muzycznej w Łodzi pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń. Instrumentalistom towarzyszyć będą tancerze teatru i stepujący duet – Joanna i Chris Ernest, którzy stworzą cieszącą oko rewię. Utwory wokalne usłyszymy w wykonaniu Marty Wilk, Piotra Płuski i Marcina Jajkiewicza. Początek lutego to powrót premierowego koncertu „Magiczny Muzyczny” - kolejnego po „The best of Muzyczny” i „Step by step” koncertu sylwestrowo-noworocznego w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Łodzi. Jest to widowisko wypełnione najbardziej niezapomnianymi i wzbudzającymi największe emocje utworami filmowymi i musicalowymi, takimi jak „My way”, „Strangers in the night”, „Aquarela do Brasil” czy motywy muzyczne z „1492. Wyprawa do raju” i „Love Story”.
 
Tradycyjnie już w koncercie udział biorą czołowi artyści teatru przy Północnej – wokaliści tancerze i muzycy. Wśród solistów: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Ewa Spanowska, Kamil Dominiak, Paweł Erdman, Zbigniew Macias, Michał Mielczarek, Marek Prusisz, Bogdan Sokołowski i Piotr Rosik. W programie nie mogło zabraknąć też młodych wokalistów, znanych z najnowszej premiery teatru – „Miss Saigon”. Na scenie pojawiają się Maciej Pawlak i Joanna Gorzała – zwyciężczyni Złotej Maski za najlepszy debiut wokalno-aktorski w sezonie 2018/2019.
 
Koncert wyreżyserował Zbigniew Macias, a Orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi
gra pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń.
 

Karnawałowy styczeń w Teatrze Powszechnym w Łodzi

W styczniu na dwóch scenach Teatr Powszechny zaprezentuje kilkanaście tytułów i około 40 przedstawień – między innymi komedie z udziałem pomocy domowej Nadii  („Pomoc domowa” i „Manewry weselne”), „Wszystko w rodzinie”, „Szalone nożyczki”, „Brancz” Juliusza Machulskiego, „lovebooka” czy „Wykapanego zięcia” – naszą najnowszą komedię z Małej Sceny (sztuka Krzysztofa Kędziory nagrodzona w „Komediopisaniu”). W repertuarze również warsztaty dla młodzieży w ramach „Dziecka w sytuacji” - autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej. 25 stycznia 2020 o godz. 19:15 zapraszamy na Małą Scenę na prapremierę spektaklu „Najpierw kochaj, potem strzelaj” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl jest popkulturową mieszanką komiksu, baśni i kina akcji. „Historia trzech par, które próbują odzyskać dawno utraconą miłość. Ich droga przypomina mityczną wyprawę po złote runo i ma wpływ na losy świata. Dużo przeciwności losu, zwrotów akcji i umykającego szczęścia. Czy uda im się odnaleźć dawne uczucie i rozwiązać zagadkę, przy okazji ratując całą ludzkość?” – mówi reżyser Michał Siegoczyński, który w Teatrze Powszechnym w Łodzi zrealizował dotąd dwa spektakle: "Brancz" oraz "lovebooka".

Tubis Trio - “So Us” w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi,
ul. Więckowskiego 15, już 30 stycznia o godz. 19

Maciej Tubis idzie za ciosem. "So Us" to trzecia (a czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana) studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od momentu premiery "The Truth" w 2017 roku zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale pomimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wydaje się tylko wzrastać. Pianista przyznaje, że kluczem dla tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty: Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty. O ile świetnie przyjęty "Flashback" z ubiegłego roku wydawał się być logicznym przedłużeniem "The Truth", tak na "So Us" nie brakuje niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie, jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, chociaż nie brakuje tu też zaraźliwych melodii z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i ilości zagranych wspólnie koncertów – kontynuuje lider. Tytuł płyty "So Us" należy  zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – podsumowuje pianista.

Chociaż autorem wszystkich kompozycji ponownie jest lider, to ich finalny kształt jest dziełem całego zespołu. Ponownie przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został  całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka.
 

Na karnawał z Harnamem zapraszamy w dniach 11 i 12.01.2020, o godzinie 18.00.

Świąteczne wydanie koncertu Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" im. Jadwigi Hryniewieckiej". W programie koncertu najpiękniejsze choreografie Jadwigi Hryniewieckiej, nowe tańce autorstwa Marii Kuśnierz i Marcosa de Limy oraz inne świąteczne niespodzianki. Na scenie wystąpią 3 grupy taneczne, a wśród nich Mistrzowie Polski w Tańcach Narodowych 2019.
Bilety do nabycia w siedzibie
Zespołu w godzinach 12.00-20.00 (ul. Piotrkowska 282a)
 

Widzewskie Domy Kultury zapraszają m.in. na potańcówki dla seniorów.

Dom Kultury „Widok”, Al. J. Piłsudskiego 133

 23.01.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla seniorów
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Impreza biletowana, cena 12 zł. Obowiązują
zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.

31.01.2020, godz. 17.00
Spotkajmy się… „W karnawałowym nastroju”
Koncert zespołu wokalno-instrumentalnego „Cantare”. Wstęp wolny.

7.02.2020, godz. 16.00
Muzyczna Kawiarenka – „Cała sala śpiewa z nami”. Wspólne śpiewanie przy kawie
i herbacie. Obowiązują zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl. Wstęp 5 zł.

13.02.2020, godz. 17.00
Karnawałowe rytmy – potańcówka dla seniorów.
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Impreza biletowana, cena 12 zł. Obowiązują
zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.

21.02.2020, godz. 17.00
Koncert z cyklu „Spotkajmy się”. Wystąpi Towarzystwo Śpiewacze „Anna”. Wstęp
wolny.

25.02.2020, godz. 17.00 
Ostatkowa zabawa – potańcówka dla seniorów.
Oprawa muzyczna – Marek Krześlak. Impreza biletowana, cena 12 zł. Obowiązują
zapisy: 574 255 542, widok@wdk.pl.
 

Dom Kultury „502” , ul. A. Sacharowa 18

21.01.2020, godz. 10.00
W ramach cyklu spotkań „Podajmy sobie ręce” – koncert zespołu seniorów „Wrzosy”
z Domu Dziennego Pobytu z ul. Narutowicza 37 w Łodzi. Wstęp wolny.

25.01.2020, godz. 17.00
Karnawałowa potańcówka dla seniorów. Wstęp 12 zł. Zapisy od 13 stycznia:
574 190 658, admin@wdk.pl.

1.02.2020, godz. 18.00
Koncert kolęd w wykonaniu uczestników Przeglądu piosenki Seniorów „Srebrne
pasmo” oraz artystów z ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.
Wstęp wolny.

15.02.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla seniorów. Wstęp 12 zł. Zapisy od 3 lutego: 574 190 658,
admin@wdk.pl.

Dom Kultury „Ariadna” , ul. Niciarniana 1/3

25.01.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla mieszkańców. Bilety w cenie 12 zł (sprzedaż od 20 stycznia), w dniu
imprezy 17 zł.

22.02.2020, godz. 17.00
Potańcówka dla mieszkańców. Bilety w cenie 12 zł (sprzedaż od 17 lutego), w dniu
imprezy 17 zł.
 

Kreatywne rodzinne warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa,
ul. Piotrkowska 282

Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora.

Zapraszamy na premierowy warsztat dla dzieci w wieku od 5 lat. 

Jakie są właściwości żywiołów? Czy moglibyśmy przetrwać bez nich na Ziemi? Kiedy nam pomagają, a kiedy są groźne i niebezpieczne? Podczas warsztatu poznamy cechy każdego z żywiołów – wyzwolimy w sobie ciepło ognia i przez chwilę staniemy się kroplą w morzu. Przekonamy się, czy ziemia jest wszędzie taka sama, czy posiada jakiś zapach oraz sprawdzimy czy za pomocą naszego oddechu łatwo jest utrzymać kawałek folii w powietrzu. W trakcie warsztatu zastanowimy się też, czy  możemy porównać się do któregoś z żywiołów, a na koniec stworzymy żywiołową mapę samych siebie.

Czas trwania: 90 min.
Niedziela, godz. 11.00
Bilet ulgowy: 8 zł. Wstęp dla opiekuna bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.). 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca