Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Noc Muzeów 2021 w Łodzi
Już 15 maja 2021 w Łodzi wróci do nas Międzynarodowa Noc Muzeów!Noc Muzeów 2021 w Łodzi
Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. W czasie wydarzenia dla widzów udostępniają swoje wnętrza muzea, galerie i instytucje kulturalne w godzinach nocnych. Spacery wirtualne, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów i zbiorów, wystawy, relacje z wystaw, wernisaże, warsztaty i koncerty to wszystko i znacznie więcej czeka na nas w czasie Nocy Muzeów w Łodzi
 

Ładowanie...
Choć obostrzenia łagodnieją, a muzea oraz galerie mogą pozostać otwarte i przyjąć niewielką liczbę osób (1 na 15 m2, w reżimie sanitarnym), to zachęcamy Święto łódzkiej Kultury, które, podobnie jak w poprzednim roku, stawia na spotkania wirtualne. Zwróćmy uwagę na ofertę kulturalną łódzkich instytucji kultury i pamiętając o tym, jakie miłe wrażenia towarzyszyły nam zawsze w trakcie Nocy Muzeów, szczodrze obdarzmy ich profile i relacje lajkami i serduszkami.
Mamy nadzieję, że będzie to już ostatnia Noc Muzeów odbywająca się w sposób symboliczny, instytucje ze względu na ograniczenia covidowe, tak realnie nie są w stanie przyjąć tylu chętnych jak w latach ubiegłych. Zatem proponujemy przede wszystkim cieszenie się propozycjami online, których mam ponad trzydzieści i cierpliwe kontaktowanie się z muzeami i innymi miejscami by ustalić w jakiej formule będą Państwo mogli odwiedzić poszczególne miejsca. Tym bardziej, co chcielibyśmy bardzo mocno podkreślić, liczba osób , które będą mogły wejść jest naprawdę nadal bardzo mocno ograniczona. Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość i potraktować ofertę online związaną z Nocą Muzeów jako zachętę do odwiedzenia instytucji kultury po 29 maja gdy będziemy mieli już nieco luźniejsze restrykcje pandemiczne. Tym bardziej, że mamy kilka niezwykle interesujących propozycji. W internecie zobaczymy specjalne filmy o sztuce socrealistycznej, o więziennych grypsach, tańce ludowe pokaże Zespół pieśni i Tańca Łódź, będzie można zobaczyć starożytne biblijne papirusy czy zajrzeć do łódzkiej dętki. Przed nami także prezentacja niezwykłych plakatów mistrzów takich jak Franciszek Starowieyski, Michał Batory, Andrzej Pągowski czy Rafał Olbiński. O sztuce cyfrowej opowie legendarny łódzki artysta Józef Robakowski. Serdecznie zapraszamy przede wszystkim online z nadzieją, że będzie to już pożegnanie z taką prezentacją kultury i od końca maja będziemy się z Państwem częściej widywać na żywo.
 
Projekcje Online

Muzeum Miasta Łodzi
Obejrzyjcie relacje filmowe, które będą poświęcone m.in. przestrzeniom Pałacu w tym jadalni czy buduarowi pani domu, multimedialnej wystawie "Łódź w Europie, Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj i dziś ", Muzeum Sportu i Turystyki czy kanałowi Dętka, który cieszy się wielką popularnością.

Centralne Muzeum Włókiennictwa
Relacje wideo z wystaw: „Ziemia (P)oddana”, „Działy Otwarte. Działy Zamknięte” i „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Zaprasza na relację online pt. "Kod tajemniczych soc-obrazów". Będzie to spotkanie z malarstwem socrealizmu, połączone z odkrywaniem tajemnic magazynów Muzeum. Ponadto zaplanowane są wejścia na żywo poświęcone wystawie „Grypsy wczoraj i dziś”, (przygotowanej we współpracy ze służbą więzienną), historii placu kościelnego w Łodzi oraz podziemiom Czerwonego Domku (miejsce kaźni getta).

Centrum Nauki i Techniki EC1
Przekona, że zabytkowa elektrownia przy ul. Targowej kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Czy pracownicy elektrociepłowni spacerowali po Księżycu? Czy kocioł miewał katar? Dlaczego okoliczni mieszkańcy nie przepadali za noworocznymi koncertami w kotłowni EC1? Tego dowiecie się śledząc 15 maja fan page EC1.

Narodowe Centrum Kultury Filmowej
Zaprezentuje wystawę NCKF SPOT. Obok kamer, projektorów i sprzętu filmowego sprzed lat, warto przyjrzeć się kostiumom z filmów takich jak „Królowa Bona” czy „Barbara Radziwiłłówna”. Kino to potęga wyobraźni a wspominane kostiumy były narzędziami, za pomocą których kreowano niezwykły świat, w którym przeżywaliśmy emocje i wzruszenia.

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Rozmowa online z Józefem Robakowskim – pomysłodawcą wystawy „Obrazy cyfrowe: Krzysztof Cichosz / Barbara Konopka / Robert Mainka / Tomasz Mażewski / Wiesław Michalak / Igor Omulecki / Józef Robakowski / Tomasz Wysocki / Witosław Ziemiszewski”
Warsztaty online z ubiegłorocznej edycji „Słownika współczesnych łodzianizmów” i relacja z wystawy w Galerii Re:Medium pt. „Słownik kultury łódz/ludz-kiej” organizowana wspólnie z Festiwalem Designu.
Spotkanie z Arturem Chrzanowskim, autorem prac prezentowanych Galerii Willa pt. „Przypadek Łodzi”.

Poleski Ośrodek Sztuki
Odautorskie oprowadzanie online po indywidualnej wystawie Marianny Kraski zatytułowanej „Miniatury". Na cykl „Miniatury" składa się 12 niewielkich prac malarskich, skupiających się na wycinku ludzkiej twarzy, który w ostatnim czasie jest oglądany przez nas najczęściej, czyli na oczach.

Centrum Dialogu
"Marek Edelman. Człowiek" - to hasło przewodnie, wokół którego Centrum przedstawi narrację w tegorocznej Nocy Muzeów. Odbędzie się wirtualne oprowadzanie po wystawie i prezentacja wspomnień o Marku Edelmanie takich osób jak: Janina Ochojska, Bereś, Burnetko, Irena Jaros.

Dom Literatury
Wirtualne oprowadzanie po kamienicy Konrada Haessnera, w której mieści się Dom Literatury - Roosevelta 17. To jedna z najpiękniejszych łódzkich kamienic. W trakcie jej rewitalizacji odkryto niezwykłe polichromie. Poznacie historię miejsca, detale architektoniczne i zakamarki.

Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Woda Życia
Relacja z wystawy poświęconej Biblii, przedstawiająca historię jej powstania, a także 2000 lat historii tłumaczeń i przekładów - aż do dzisiejszych czasów. Wystawa gromadzi także kopie starych papirusów i pergaminów w językach oryginalnych - hebrajskim i greckim, jak również księgi - najstarsza oryginalna księga Biblii jest z 1650 i 1714 roku.

Bałucki Ośrodek Kultury
CT Lutnia zaprasza na spotkanie z malarstwem Josepha Williama Turnera, który jest uważany za prekursora impresjonizmu. O godz. 14 .00 rozpocznie się spotkanie w plenerze Skwer (za budynkiem) i warsztaty malarskie dla dzieci.
Wirtualne oprowadzanie po wystawie "Patyczaki - Jadwiga Janus". Na zwiedzanie wystawy zaprasza artystka teatralna, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi, Marynia Janus.

Centrum Edukacji Kulturowej na Żubardzkiej
O godz. 11.00 rozpoczną się warsztaty plastyczne inspirowane muzyką „Co nam w Duszy gra”, a o godz. 16.00 akcja plastyczna dla członków Maestro + polegająca na wspólnym malowaniu obrazu z zastosowaniem techniki pouringu pt. "Dookoła Maj...".

Centrum Kultury Młodych
Wirtualny spacer prowadzony przez Grzegorza Nowaka pt.: "Kulisy, Kreacja, Dokumentacja" na podstawie Twórczości Agaty Dudy - Gracz.
Archipelag Ginących Wysp - wirtualna podróż z narracją po indonezyjskiej wyspie Jawa. Migawki z podróży naszego kolegi Piotra Sarnika.
Wystawa pt.: " TAJSA wczoraj i jutro" - instalacja Krzysztofa Gila. Prelekcja z kontekstem historycznym dotycząca wystawy prac autora na temat historii Romów w Europie.
"Nakręceni Folklorem" - Polskie Tańce Narodowe - prezentacja artystyczna Zespołu Pieśni i Tańca "Łódź" na scenie w Centrum Kultury Młodych.

Art. Inkubator – Fabryka Sztuki
Prezentacja biznesów kreatywnych, które rezydują w Art_Inkubatorze.
Poznajcie kreatywnych łodzian, ich historie, rozwój biznesowy oraz plany na przyszłość.

Ośrodek Kultury Górna
Wirtualna wystawa i wernisaż prac Joanny Biskup-Miś. Wernisaż transmitowany będzie za pośrednictwem YouTube.

Teatr Powszechny
Prezentacja plakatów Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - tworzonych przez wybitnych artystów, takich jak m.in. Franciszek Starowieyski,Michał Batory, Andrzej Pągowski, Rafał Olbiński, Lex Drewinski, Waldemar Świerzy.

Stowarzyszenie-Śpiewacze-im-St-Moniuszki-w-Łodzi
Koncerty online Stowarzyszenia Śpiewaczego im. St. Moniuszki, które będą odbywać się się o godz.: 20.00, 21.00, 22.00 i 24.00. Prezentacja historii, trofeów i nagrań.

Klub Miłośników Starych Tramwajów
Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza po raz kolejny na zajezdnię Brus na spotkanie z historią łódzkiej komunikacji miejskiej.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca