Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

598. urodziny Łodzi z Centralnym Muzeum Włókiennictwa
Z okazji 598. Urodzin Łodzi również Muzeum Włókiennictwa przygotowało dla łodzian atrakcje. Podczas świętowania, za symboliczną złotówkę będzie można obejrzeć wszystkie wystawy CMW: wystawę stałą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz dwie wystawy czasowe „Ziemia (P)oddana” i „Działy otwarte / Działy zamknięte”. 
 
 
 

Ładowanie...
W niedzielę dodatkowo zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” znajdującej się w zabytkowych domach na terenie Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej.
 
 
Wystawa „Ziemia (P)oddana” to prezentacja, w której tkanina staje się drogą do wyrażenie krzyku młodego pokolenia mieszkańców Ziemi. Poprzez swoje prace młodzież próbuje przekazać, że może nie jest jeszcze za późno, żeby ratować naszą planetę. Minęło kilka miesięcy zanim dzieci z pomocą swoich rodziców ukończyły tworzenie. Efektami tej pracy jest szczera i odważna wypowiedź, której powinien wysłuchać każdy. 
Z kolei „Działy otwarte / Działy zamknięte” to wystawa uwieńczająca 60 lat funkcjonowania Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Organizatorzy określają wydarzenie jako subiektywną opowieść poprowadzoną ze współczesnej perspektywy przez zespół kuratorski. Ekspozycja zdecydowanie zrywa z stereotypem muzeum będącym formą zajmującą się przeszłością. Wręcz przeciwnie pozwala na wszelkie interpretacje i ukazuje pole działań artystycznych. Punktem wyjścia stały się refleksje na historią instytucji czy specyfiką kolekcji, a także zmieniająca się rola muzeów. 
 
(foto:CMWL, oprac.Ad)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca