Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Letnie wieczory Oscarowe w kinie Helios
W lipcu w Kinie Helios rozpoczął się wyjątkowy cykl seansów filmowych. Z myślą o widzach w Kinie Konesera w repertuarze pojawiły się produkcje nagrodzone Oscarami. To filmy przepełnione emocjami, które każdy fan dobrego kina powinien zobaczyć. 

Ładowanie...
Za nami już dwie projekcje. 5 lipca na pierwszy ogień puszczono „Ojca” nagrodzonego dwoma Oscarami. Jeden z nich trafił do aktora pierwszoplanowego, który fenomenalnie wcielił się w rolę. Jest nim niezastąpiony Anthony Hopkins. Dwa tygodnie później (19.07.) można było obejrzeć film pod tytułem „Obiecująca. Młoda. Kobieta” w reżyserii Emerald Fennell. Produkcja została nagrodzona za najlepszy scenariusz oryginalny. 

Co przed nami? 
02/08 – „Na rauszu” 
Duński film reżyserii Thomasa Vinterberga, który zdobył Oscara w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego. Główne postaci to grupa przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. 
16/08 – „Sound of metal” 
Wyreżyserowany przez Dariusa Mardera film o wielkich marzeniach i przeszkodach „nie do przeskoczenia”. W rolach głównych, jako Ruben zagrał Riz Ahmed, natomiast jako Lu wystąpiła Olivia Cooke. To poruszająca produkcja o muzyce i tragedii artystów, która otrzymała dwa Oscary za najlepszy dźwięk i najlepszy montaż. 
30/08 – „Nomadland”
Niemiecko – amerykańska produkcja, która zdobyła aż 3 Oscary za najlepszy film 2020 roku. Reżyseria należy do wybitnej Chloe Zhao. Film opowiada o Fren, która po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza konwencjonalnymi szablonami społeczeństwa. Postanawia zostać nomadką. 
Bilety dostępne są na stronie kina Helios bądź w kasach kina przy Al. Politechniki 1.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca