Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

XVII edycja Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od 11 do 15 sierpnia w Łodzi trwa Festiwal Dobrego Smaku. Jak co roku dania festiwalowe będą serwowane w festiwalowych cenach. Drugiego dnia tej imprezy rozpocznie się wybieranie najlepszego dania/deseru lodowego/lodów/koktajlu spośród lokali z Łodzi, Zgierza oraz Pabianic. Każdy może wybrać swoją ulubioną restaurację poprzez głosowanie, które potrwa od godz. 13:00 w czwartek 12 sierpnia do niedzieli do godz. 18:00.

Ładowanie...
Harmonogram festiwalu:

11 sierpnia – Tego dnia odbędzie się Inauguracja FDS pod tytułem „OFF jakiego nie znacie”. To wspólna biesiada podczas letniego wieczoru w restauracjach OFF Piotrkowska przy muzycznej aranżacji Piotra Krzemińskiego.

12 sierpnia – W czwartek nastąpi oficjalne otwarcie restauracji festiwalowej KOKOLOBOLO, czyli powrót do czasów międzywojennych w towarzystwie spotkań autorskich, degustacji oraz warsztatów. Na wszystkich tego wieczoru czeka również wyjątkowa podróż po łódzkich smakach w imprezowym tramwaju z przewodnikiem. 

13 sierpnia – W piątek o godzinie 16:00 w restauracji Kokolobolo na OFF Piotrkowska rozpoczynają się mini warsztaty koktajlowe, czyli spotkanie z kulturą barową lat dwudziestych minionego wieku. Podczas 30-minutowych spotkań uczestnicy poznają tajniki klasycznych koktajli i ich genezę. Usłyszą również garść ciekawostek historycznych wprowadzających w klimat tych niecodziennych warsztatów. Na koniec sami przygotujecie koktajl według oryginalnej receptury z okolic roku 1920. Liczba miejsc podczas jednej sesji jest ograniczona i wynosi 6 osób. Cena za udział w warsztatach to 20 zł od osoby. O 19:00 OFF Piotrkowska wzywa do zabawy i zaprasza na potańcówkę z muzyką na żywo. 

14 sierpień – Sobota jest dniem, w którym wyruszymy w kolejną podróż. Tym razem imprezowy tramwaj zastąpi trambus dobrego smaku.  Zmieni się również klimat. Będzie on zdecydowanie bardziej sentymentalnym, ponieważ pojedziemy śladami restauracji, których już nie ma. Jeszcze tego samego wieczorem odbędzie się wyjątkowa kolacja u Ślepego Maksa w pop-up restaurant Kokolobolo (OFF Piotrkowska).

15 sierpnia – Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się piknik na Księży Młynie. Organizatorzy oprócz rodzinnej atmosfery zapewniają atrakcje dla dzieci, jedzenie, kwiaty, warsztaty i rękodzieło. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca