Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

„Festiwal Kreatywności Młodych”, w tym: 42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa
Bałucki  Ośrodek Kultury, zaprasza na „Festiwal Kreatywności Młodych”! Wydarzenie odbywać się będzie od 5 do 8 października.

Ładowanie...
42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa” jest jednym z elementów Festiwalu Kreatywności Młodych (FKM). Został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy: Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Łódzkiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Wsparcie: Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.
 
FKM jest wydarzeniem edukacyjno-animacyjnym stymulującym kreatywność i aktywizującym kulturalnie różne grupy wiekowe młodych finalistów festiwali i konkursów z czterech obszarów (teatru, muzyki, tańca i plastyki). Projekt adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno z terenu Łodzi, województwa łódzkiego jak i z całej Polski, nauczycieli, instruktorów, edukatorów oraz mieszkańców naszego miasta.
 
„Dziatwa” to spotkanie młodych indywidualności, zderzenie młodych aktorów, wyzwolenie unikatowej energii wspólnego doznania ducha teatru. Tegoroczna „Dziatwa”, która odbywa się on-line wprowadza uczestników do szerszego postrzegania świata sztuki – łączy aktorów, scenografów, reżyserów oraz nas jako organizatorów poprzez sieć Internetu. Stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. W tym roku stawiamy na kreatywność w pełnym tego słowa znaczeniu.
 
Rozpoczęcie planowane jest na 5 października br. W ramach "Dziatwy" odbędą się:
- spektakle - rejestrowane na żywo i równocześnie transmitowane na stronie www.fkm.bok.lodz.pl oraz kontach Fb placówek. Wszyscy zainteresowani Festiwalem jak i powołane przez Bałucki Ośrodek Kultury jury będą mogli obejrzeć transmisję spektakli na żywo.
- po prezentacjach zespoły poprzez łącze internetowe będą miały okazję porozmawiać z Jurorami.
- warsztaty dla instruktorów i dzieci - zostaną zrealizowane w formie on-line, na teamsach.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca