Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Scena kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi
Melomanów nie powinno ominąć to muzyczne wydarzenie, ponieważ wiolonczela konweniuje z fortepianem w sposób szczególny, a na scenie kameralnej Teatru Wielkiego będzie można posłuchać niezwykłego duo. Fudala/Rot Duo lubi wyzwania. Młodzi polscy muzycy nie boją się podejmować trudnych tematów. 
Powodem dla którego zdecydowali się na współpracę jest wspólna potrzeba promowania zapomnianej muzyki polskich kompozytorów. Tym razem jednak, na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego posłuchamy utworów Fryderyka Chopina oraz Johannesa Brahmsa. Zapowiada się zatem wieczór z iście romantycznej epoki. 

 

Ładowanie...
Fudala/Rot Duo powstało w 2016 roku. W 2019 roku Wojciech Fudala i Michał Rot wydali debiutancką płytę z sonatami na wiolonczelę i fortepian Mieczysława Wajnberga. Album otrzymał wiele znakomitych recenzji, został też nominowany do Nagrody Fryderyk. Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą. Duet występował w takich salach koncertowych jak: Sala Kameralna NOSPR, Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonia Częstochowska, Fryderyk Concert Hall w Warszawie, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, MG Concerts w Brukseli, Cercle Gaulois Royale w Brukseli oraz na festiwalach: Dni Muzyki Mendelssohna w Krakowie, Dni Muzyki Wajnberga w Katowicach, Przemyska Jesień Muzyczna, Harmonie Starego Miasta w Lublinie, Śląski Festiwal Beethovenowski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem i wiele innych

W programie usłyszymy muzykę Fryderyka Chopina: Sonatę wiolonczelową g-moll op. 65 i Grand Duo Concertant E-dur na tematy z opery „Robert Diabeł” Giacomo Meyerbeera, oraz muzykę Johannesa Brahmsa: II Sonatę wiolonczelową F-dur op. 99 - w 190-tą rocznicę urodzin tego kompozytora.  Zarówno Chopin jak i Brahms zaliczani są do kompozytorów epoki romantyzmu. 
Możemy spodziewać się zatem wirtuozerii i wrażliwości muzycznej na najwyższym poziomie. 
 
Bilety:
30 zł normalny, 25 zł ulgowy
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca