Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Prometeusz w Teatrze Wielkim

Prometeusz – to spektakl akrobatyczno-taneczny, który poprzez taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i sztuki walki, opowiada fascynującą historię. W widowisku nie chodzi tylko o efektowne popisy akrobatyczne czy taneczne, ale również o przekazanie treści i ciekawej narracji. Jak twierdzą organizatorzy, "oo przedstawienie, w którym aktorom odebrano mowę, a dodano skrzydła". Tłem całej historii jest oświetlenie, scenografia i przede wszystkim muzyka. Szokujące połączenia jazzu, hip-hopu, muzyki bałkańskiej i klasycznej w postaci Vivaldiego.

Ładowanie...
 
Głównym wątkiem spektaklu jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą skradzionego bogom ognia, ożywia w ludziach myślenie, rozum, kreatywność, zainteresowanie światem i pasje. Jednak Zeus, niezadowolony z takiego obrotu spraw, posyła mu Pandorę z puszką pełną trosk, chorób i lęków. Prometeusz, mści się na Zeusie za jego postawę, jednak w wyniku podstępu zostaje uwięziony na skałach Kaukazu i skazany na wieczne cierpienie.
 
Mimo że spektakl opiera się na ruchu, to nie jest to typowe przedstawienie taneczne i pantomimiczne. "Prometeusz" to również nawiązanie do antycznego teatru, co wyróżnia go spośród innych przedstawień. Cechą wyróżniającą ten spektakl jest połączenie elementów dramaturgii z szeroko pojętą sztuką ruchową. To przedstawienie wyjątkowe i niepowtarzalne. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność treści, która jest ponadczasowa i międzykulturowa. Spektakl z pewnością zaskoczy widzów.

Za scenariusz i reżyserię, scenografię oraz adaptację muzyczną odpowiada Kamil J. Przyboś. Za choreografię odpowiedzialna jest Maja Lewicka. Kostiumy opracowała Anna Chadaj a reżyserię świateł - Tomasz Filipiak.
 
Bilety od 70 zł

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca