Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Noc Muzeów 2023 w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 13 maja od godz 18 do godz 1 w nocy otwarte będzie Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w ramach łódzkiej Nocy Muzeów. W sobotnią noc, dla łodzian otwarte zostaną podwoje Białej Fabryki, a do niewątpliwych atrakcji tej nocy należeć będzie stukot krosien w „Sali maszyn w ruchu” i osoba Pana Krzysztofa - mistrza obsługi maszyn włókienniczych. Kilka kroków dalej na trzech piętrach Fabryki Geyera dostępna będzie historia Łodzi przedstawiona na wystawie „Mɪᴀsᴛᴏ – Mᴏᴅᴀ – Mᴀsᴢʏɴᴀ”.
 
 
 

Ładowanie...
 
 
 
NOCNE ZWIEDZANIE CENTRALNEGO MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI
13 maja (sobota) godz. 18.00-01.00
 
Już 13 maja, zobaczycie jak zmieniały się przez lata maszyny, na których pracowano w fabrykach. Będziecie mogli bardzo dokładnie – bo pod mikroskopem naszego Laboratorium – przyjrzeć się próbnikom tkanin. Piętro wyżej zabierzemy Was w podróż po rozrastającym się i zmieniającym mieście. Kolejna kondygnacja wystawy wypełniona jest modą – od projektów absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych przez szyte i przerabiane w domu stroje, takie jak koszula z tkaniny spadochronu, po bazarowe dresy. Dużo wrażeń? To nie wszystko. U nas poznacie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, m.in. losy Państwa Olszyckich pracujących w fabryce Poznańskiego, zobaczycie, jak wyglądało codzienne życie wielodzietnej żydowskiej rodziny Chaji i Abrama Pierników, zajrzycie do pracowni krawieckiej pana Liberskiego i PRL’owskiego mieszkania milicjanta Kondraciuka.

Ufff, ile historii! Będziecie chcieli odpocząć? Możecie zrobić to u nas, w przestrzeni letniej willi, w której znajduje się wystawa „W kratkę” sprzyjającą rodzinnemu spędzaniu czasu i relaksowi.
 
Polecamy!

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca