Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Rozrywka

Kino Charlie zaprasza na kolejny miesiąc z wyjątkowymi produkcjami z całego świata. Nie zabraknie śmiechu i odrobiny łez. 


                                        Stimulation to nowy cykl imprez skupiających się na hipnotycznej, kosmicznej jak i industrialnej stronie techno. Wydarzenie odbędzie się 4 września w restauracj Three Chimneys. Głównym gościem będzie Post Scriptum, który zadebiutował w wytwórni współwłaściciela Sandwell District - Functiona. Post Scriptum wydaje dla takich marek jak Ostgut Ton czy też legendarnej wytwórni Adama X - Sonic Groove.


Zespół powstał wiosną 1990 roku w Łodzi jako lokalna supergrupa w składzie: Tomasz „Mechu” Wojciechowski – śpiew, gitara, klawisze [Blitzkrieg], Krzysztof Najman – bas [Anathema, Pornografia] oraz Gerard Klawe – perkusja [Rezerwat]. Szybko zachwycili swoim ekspresyjnym, psychodelicznym gitarowym graniem publiczność w całej Polsce. Jezabel Jazz wystąpi 21 października w ramach afterparty i zagra swój pierwszy po 15 latach koncert!        


                                                        Kino Przytulne to instutucja bez komercji, reklam i popcornu, oferująca dobre filmy i przyjazne ceny. Jaki reperturar przygotowano na wrześnień?  


                                              Gotowi na noc pełną ekstremalnych wrażeń? Wkrótce będziecie mogli przeżyć ją w Multikinie! Już 10 września zapraszamy na MARATON HORRORÓW. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć premierowo „WCIELENIE” – najnowszy film Jamesa Wana, jednego z najbardziej uznanych twórców horrorów ostatnich lat (odpowiedzialnego m.in. za serię „Obecność”). Oprócz tego na dużych, kinowych ekranach wyświetlone zostaną dwa filmy wyprodukowane przez tego utalentowanego reżysera: „ZAKONNICA” i „KIEDY GASNĄ ŚWIATŁA”. To prawdziwa gratka dla fanów kina grozy. 


                                                          Po ponad roku nieobecności festiwal Ravekjavik wraca na łódzką scenę muzyczną ze zdwojoną siłą. 11 września 2021 r. mury historycznego centrum badań biopolimerów w Łodzi wypełnią się elektronicznymi dźwiękami – na dwóch scenach wystąpią muzycy m. in. z Polski, Islandii, Ukrainy i Białorusi. Artyści zaprezentują szerokie spektrum gatunków muzyki elektronicznej - festiwalowicze będą mieli szanse usłyszeć muzykę house, ambient, IDM i techno. O doznania wizualne zadbają VJ-e i artyści wizualni z kraju i zagranicy. Organizowany przy wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń festiwal Ravekjavik zrzesza lokalną społeczność wokół muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych.


                                                          1 września Klub Konkret zaprasza na wyjątkowy koncert. Wystąpią dwa niesamowite zespoły. Będzie to chorwacki Parnepar oraz łódzki zespół Terapia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00. Udział w koncercie jest bezpłatny.   


                                                              Już 16 września  o godzinie 18:00 rozpocznie się druga w tym roku edycja Łódź Design Festival. Pod hasłem LEPIEJ 2.0 festiwal powróci do naszego miasta na 4 dni.  Organizatorzy chcą kontynuować eksperyment związany z obserwowanymi na całym świecie zmianami modeli uczestnictwa w wydarzeniach, sposobach komunikacji i współpracy, oraz rolą, jaką pełnią festiwale. 


                                                        Mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego i okolic serdecznie zaprasza Kino Spójnia, filia Kina Charlie.  


16 września o godzinie 20:00 w łódzkim klubie Konkret odbędą się dwa koncerty: Człowieka i Polskiego Zespołu.  


Już od czerwca na mapie Łodzi pojawiło się nowa topowa wakacyjna przestrzeń, czyli Letnisko. Jest miejsce, w którym tego lata nie zabraknie najciekawszych polskich gwiazd muzycznych. Letnisko nazywa się koncertowym sercem miasta. Dlaczego? Z pewnością ma na to wpływ wyjątkowość tej instytucji. Spotkamy tam  jazz z hip hopem, muzyka alternatywna z popem, nie zabraknie propozycji dla fanów elektroniki i ciekawych, niebanalnych połączeń gatunkowych.  


                                                                W najbliższą sobotę (14.08.) EC1 zaprasza na kosmiczną podróż po Drodze Mlecznej.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca