Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

"Włókiennicza mówi" to performatywny spacer wzdłuż ulicy stanowiącej soczewkę skupiającą dla procesu rewitalizacji urbanistycznej i społecznej. Projekt realizowany jest w ramach programu "Kultugranty" finansowanego ze środków Łódzkiego Centrum Wydarzeń.


Majątek Izraela Poznańskiego to zagadka dla każdego turysty odwiedzającego Łódź, ale również dla wielu łodzian! Co kryje się w murach Pałacu? Jaka jest historia znanej rodziny? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie zwiedzając Muzeum Fabryki podczas Urodzin Poznańskiego.


Brak planów na sierpień? W wolnej chwili odwiedź Muzeum Kinematografii. Organizatorzy przygotowali kilka wydarzeń, które mogą cię zainteresować w tym miesiącu.


Teatr CHOREA gorąco zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2018. Wyjątkowe wydarzenie kulturalne w łódzkim Art_Inkubatorze na koniec sierpnia!


Już po raz szósty Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza w swoje gościnne progi na rodzinne pikniki. W roku 2018 to cztery niedziele lipca. Muzyka na żywo, dobra zabawa dla dzieci oraz doskonała atmosfera do spotkań całych rodzin i przyjaciół.


Tegoroczna edycja Holi Festiwalu odbędzie się już za kilka dni - 30 czerwca. Długo wyczekiwany dzień przez tysiące Łodzian! Kilogramy kolorowego proszku pokażą, że nasze miasto ma swoją barwną i artystyczną duszę.


Choć większość teatrów w kraju prezentuje ostatnie spektakle w czerwcu i zaczyna przerwę urlopową, Teatr Powszechny w Łodzi - jak co roku - zaprasza łodzian na spektakle również w wakacje. Od 22 czerwca do 29 lipca trwać będzie „Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”. Na dwóch scenach przy Legionów oglądać będzie można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30 zł.).


W te wakacje na pewno nikt nie będzie się nudził! Instytucje kultury przygotowały dla was mnóstwo atrakcji, które zapełnią wesołe wykorzystanie wolnego czasu.


Fotofestiwal to wydarzenie, które skupia licznych pasjonatów, ale i początkujących znawców fotografii. Tegorocznym motywem przewodnim jest ludzka natura - więź człowieka z przyrodą, ekologia oraz zagrożenia. Festiwal będzie trwać w dniach od 21 czerwca do 1 lipca. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń.


W tym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza wszystkich na 2 szczególne wydarzenia - Wernisaż wystawy: „Błyszczeć nad materią”. Malarstwo Iwy Petrowej-Andersen oraz kolejne spotkanie w ramach cyklu „Weekend z... ”. Tym razem w muzeum zagości Jan Karski.


W tym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza wszystkich na dwa wernisaże: nowej wystawy stałej: „Po chińsku lub po japońsku..." – Orientalia rodziny Poznańskich oraz „Future of Memories/ Przyszłość wspomnień". Współczesna fotografia i instalacja artystów niemieckich.


Nadchodzący miesiąc obfituje w liczne wydarzenia w naszym mieście. Również Muzeum Kinematografii przygotowało kilka atrakcji. W repertuarze m.in. Zimna wojna reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym repertuarem.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca