Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Sfera Muzyki – jazz pod gwiazdami. Krzemiński Reunion Project pod kopułą najnowocześniejszego Planetarium w Polsce - EC1 zaprasza na pokazy!


W sobotę, 19 maja podczas Nocy Muzeów, Manufaktura zaprasza do zwiedzania imperium Izraela Poznańskiego. Na gości będą czekać konkursy, gry edukacyjne, a także wystawa, która swoją formą będzie przypominać salon gier. Zobaczycie też, jak za dawnych czasów pracowali łódzcy tkacze.


Pod koniec maja odbędzie się spotkanie z cyklu „Gwiazdy w Bałuckim", na którym gościem będzie Jacek Wójcicki. Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania gwiazdy.


Północ w Paryżu to spektakl inspirowany kabaretami Moulin Rouge i Lido, kulturą Francji oraz francuskimi filmami i musicalami. Organizatorzy serdecznie zapraszają na niezwykłe widowisko w wykonaniu tancerzy i akrobatów Teatru V6.


W dniach 17-19 kwietnia Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w darmowych warsztatach zorganizowanych w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.


Pedagodzy, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi wezmą udział w koncercie z cyklu „Wieczory muzyczne”, poświęconym pamięci prof. Edwarda Przyłęckiego – zmarłego 10 lat temu kameralisty i wieloletniego pedagoga uczelni.


Katedra Klawesynu i Muzyki Dawnej zaprasza na czwarty już doroczny Łódzki Maraton Bachowski. Podczas koncertów, które odbędą się w ramach Maratonu, publiczność usłyszy trzy solowe kantaty, kompozycje na klawesyn solo oraz utwory instrumentalne i wokalne z Notatnika Anny Magdaleny Bach. Trzy wieczory z muzyką kantora z Lipska odbędą się w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej (18 kwietnia) i zabytkowych wnętrzach Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi (20 i 21 kwietnia).


Teatr czesto kojarzy się dzieciom jak miejsce nudne, które zabiera im czas na zabawę. Ośrodek Kultury Górna jednak pokaże dzieciom, jak wiele frajdy może przynieść wizyta w tym niezwykłym miejscu! 6 kwietnia wszystkie dzieci z również z rodzicami będą mogły uczestniczyć w niepowtarzalnym wydarzeniu, jakim jest noc w teatrze.


Giovanni Vitaletti – pianista światowej sławy i profesor Konserwatorium w Bolzano będzie gościem Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta poprowadzi kursy pianistyczne dla studentów oraz zagra recital fortepianowy z polonezami Fryderyka Chopina i cyklem Obrazkami z wystawy Modesta Musorgskiego.


W środę 28 marca 2018 r. o godz. 16:00 przed starym gmachem Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, u zbiegu ulic Narutowicza i Matejki odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Marzec '68".


W dniach 24-28 marca 2018 roku w łódzkiej Akademii Muzycznej odbędzie się 5-dniowa konferencja, na której program składa się sześć koncertów, wystawa historycznych fortepianów, warsztaty muzyczne oraz panele wykładowe.


Od ponad 43 lat Yapa jest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie piosenki studenckiej, folkowej i poetyckiej. Jest to nie tylko największy taki festiwal w Polsce, ale również jest najstarszym festiwalem organizowanym w Łodzi.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca