Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Tegoroczna edycja Holi Festiwalu odbędzie się już za kilka dni - 30 czerwca. Długo wyczekiwany dzień przez tysiące Łodzian! Kilogramy kolorowego proszku pokażą, że nasze miasto ma swoją barwną i artystyczną duszę.


Choć większość teatrów w kraju prezentuje ostatnie spektakle w czerwcu i zaczyna przerwę urlopową, Teatr Powszechny w Łodzi - jak co roku - zaprasza łodzian na spektakle również w wakacje. Od 22 czerwca do 29 lipca trwać będzie „Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”. Na dwóch scenach przy Legionów oglądać będzie można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30 zł.).


W te wakacje na pewno nikt nie będzie się nudził! Instytucje kultury przygotowały dla was mnóstwo atrakcji, które zapełnią wesołe wykorzystanie wolnego czasu.


Fotofestiwal to wydarzenie, które skupia licznych pasjonatów, ale i początkujących znawców fotografii. Tegorocznym motywem przewodnim jest ludzka natura - więź człowieka z przyrodą, ekologia oraz zagrożenia. Festiwal będzie trwać w dniach od 21 czerwca do 1 lipca. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń.


W tym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza wszystkich na 2 szczególne wydarzenia - Wernisaż wystawy: „Błyszczeć nad materią”. Malarstwo Iwy Petrowej-Andersen oraz kolejne spotkanie w ramach cyklu „Weekend z... ”. Tym razem w muzeum zagości Jan Karski.


W tym tygodniu Muzeum Miasta Łodzi zaprasza wszystkich na dwa wernisaże: nowej wystawy stałej: „Po chińsku lub po japońsku..." – Orientalia rodziny Poznańskich oraz „Future of Memories/ Przyszłość wspomnień". Współczesna fotografia i instalacja artystów niemieckich.


Nadchodzący miesiąc obfituje w liczne wydarzenia w naszym mieście. Również Muzeum Kinematografii przygotowało kilka atrakcji. W repertuarze m.in. Zimna wojna reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym repertuarem.


Sfera Muzyki – jazz pod gwiazdami. Krzemiński Reunion Project pod kopułą najnowocześniejszego Planetarium w Polsce - EC1 zaprasza na pokazy!


W sobotę, 19 maja podczas Nocy Muzeów, Manufaktura zaprasza do zwiedzania imperium Izraela Poznańskiego. Na gości będą czekać konkursy, gry edukacyjne, a także wystawa, która swoją formą będzie przypominać salon gier. Zobaczycie też, jak za dawnych czasów pracowali łódzcy tkacze.


Pod koniec maja odbędzie się spotkanie z cyklu „Gwiazdy w Bałuckim", na którym gościem będzie Jacek Wójcicki. Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania gwiazdy.


Północ w Paryżu to spektakl inspirowany kabaretami Moulin Rouge i Lido, kulturą Francji oraz francuskimi filmami i musicalami. Organizatorzy serdecznie zapraszają na niezwykłe widowisko w wykonaniu tancerzy i akrobatów Teatru V6.


W dniach 17-19 kwietnia Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w darmowych warsztatach zorganizowanych w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca