Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

25 października o godzinie 18:15 w Sali Kameralnej łódzkiej Akademii Muzycznej odbędzie się wyjątkowy wieczór muzyczny. Będzie to KONCERT Z OKAZJI 65-LECIA ŁÓDZKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYSTÓW MUZYKÓW.  


Bałucki  Ośrodek Kultury, zaprasza na „Festiwal Kreatywności Młodych”! Wydarzenie odbywać się będzie od 5 do 8 października.


Rusza piąta, jubileuszowa edycja popularnych warsztatów filmowych Historie Przyszłości!


Widzowie tęsknią za festiwalami filmowymi! Festiwal Kamera Akcja jest odpowiedzią na tę tęsknotę! Powrót centrum festiwalowego do Szkoły Filmowej, 4 dni stacjonarne, a łącznie z wydarzeniami online 8 dni trwania festiwalu, wypełnionych gorącymi spotkaniami i długo wyczekiwanymi filmami.   


FAB_IN – FIELD IMPROVISATION FESTIVAL to połączenie muzyki, nagrań terenowych i improwizacji. Przez dwa dni trwania festiwalu - 8-9.10.2021 - w Fabryce Sztuki w Łodzi wystąpi pięć artystek i artystów ze Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Polski, którzy poruszają się w wąskiej dziedzinie muzyki współczesnej - nagraniach terenowych.  


Po długich oczekiwaniach Teatr Wielki zaprasza na kolejny sezon artystyczny.   


Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na pierwszą część nowej wystawy stałej „Łódź filmowa”, która jest poświęcona rozrywkom z przełomu XIX i XX wieku oraz kinu do 1939 roku. Druga część – obejmująca okres od 1945 roku do współczesności – zostanie udostępniona zwiedzającym 30 września 2021 roku.  


Otwarcie II Polsko-Rosyjkiego Festiwalu Filmów Animowanych DIALOGI już wkrótce!  28 września na zainteresowanych czekają projekcje najlepszych animacji rosyjskich, o których opowie filmolog z Moskwy - Dina Goder, i wiele innych atrakcji.


Galeria Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”.  


Zainteresowanych eco designem, lubiących eksperymentowanie i tworzenie w zgodzie z naturą, Biblioteka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi  zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Bystry, autorką książki „Dzikie Barwy” o naturalnym barwieniu tkanin.


Dynamiczny charakter współczesnego świata sprawia, że mapy i atlasy szybko tracą na aktualności. Dlatego potrzebujemy nowych, które będą zachęcać do poszukiwań nieodkrytych jeszcze znaczeń, doświadczeń i emocji. Pierwsza prezentacja wystawy Atlas nowoczesności stanowiła zaproszenie do wyprawy po ścieżkach, które prowadziły od źródeł nowoczesnego świata do współczesności. W nowej odsłonie proponujemy publiczności samodzielne wytyczenie tras w kontekście wyzwań przyszłości.


EC1 Łódź zaprasza na oprowadzanie śladami gwiazd teledysku "I Ciebie też, bardzo".


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca