Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Pedagodzy, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi wezmą udział w koncercie z cyklu „Wieczory muzyczne”, poświęconym pamięci prof. Edwarda Przyłęckiego – zmarłego 10 lat temu kameralisty i wieloletniego pedagoga uczelni.


Katedra Klawesynu i Muzyki Dawnej zaprasza na czwarty już doroczny Łódzki Maraton Bachowski. Podczas koncertów, które odbędą się w ramach Maratonu, publiczność usłyszy trzy solowe kantaty, kompozycje na klawesyn solo oraz utwory instrumentalne i wokalne z Notatnika Anny Magdaleny Bach. Trzy wieczory z muzyką kantora z Lipska odbędą się w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej (18 kwietnia) i zabytkowych wnętrzach Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi (20 i 21 kwietnia).


Teatr czesto kojarzy się dzieciom jak miejsce nudne, które zabiera im czas na zabawę. Ośrodek Kultury Górna jednak pokaże dzieciom, jak wiele frajdy może przynieść wizyta w tym niezwykłym miejscu! 6 kwietnia wszystkie dzieci z również z rodzicami będą mogły uczestniczyć w niepowtarzalnym wydarzeniu, jakim jest noc w teatrze.


Giovanni Vitaletti – pianista światowej sławy i profesor Konserwatorium w Bolzano będzie gościem Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta poprowadzi kursy pianistyczne dla studentów oraz zagra recital fortepianowy z polonezami Fryderyka Chopina i cyklem Obrazkami z wystawy Modesta Musorgskiego.


W środę 28 marca 2018 r. o godz. 16:00 przed starym gmachem Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, u zbiegu ulic Narutowicza i Matejki odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Marzec '68".


W dniach 24-28 marca 2018 roku w łódzkiej Akademii Muzycznej odbędzie się 5-dniowa konferencja, na której program składa się sześć koncertów, wystawa historycznych fortepianów, warsztaty muzyczne oraz panele wykładowe.


Od ponad 43 lat Yapa jest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie piosenki studenckiej, folkowej i poetyckiej. Jest to nie tylko największy taki festiwal w Polsce, ale również jest najstarszym festiwalem organizowanym w Łodzi.


Na to wydarzenie cały rok czeka nie tylko środowisko kulturalne, ale i wierni widzowie. Po raz 24. wystartował Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. FSPiN to wyjątkowe spotkania ze sztuką w wydaniu największych teatrów w Polsce, wybitni aktorzy i zespoły twórców, starannie dobrany repertuar oraz niepowtarzalna atmosfera. Rolę jury FSPiN pełni publiczność, to ona w plebiscycie wybierze Najlepszą Aktorkę, Najlepszego Aktora i Najlepszy Spektakl.


Już 15 marca rozpocznie się 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego, jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone kinematografii słonecznej Hiszpanii. Podróż filmowa w hiszpańskim klimacie to świetny pomysł na zbudowanie pozytywnego nastawienia na nadchodzące słoneczne, wiosenne poranki.


Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością. Organizatorzy zapraszają na odrobinę pikanterii w gwiazdorskiej obsadzie.


Muzeum Miasta Łodzi przygotowało dla zwiedzających wyjątkowe wystawy, mające na celu przybliżenie historii naszej wspaniałej Łodzi i kształtujących ją elementów. Na wystawach znajdą się mapy, artefakty i fotografie, które pomogą w głębszym poznaniu historii miasta.


W niedzielę 25 lutego odbędzie się koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z repertuaru Haliny Kunickiej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi ze specjalności wokalistyki estradowej.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca