Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

                                                            2 września w Monopolis w ramach Spirit Of Łódź Music Festival wystąpi Richard Bona z zespołem. Wraz z nim zagra fenomenalny Alfredo Rodriguez, kubański mistrz fortepianu kształcony w konserwatorium w Hawanie.


                                                            Po zakończeniu sezonu artystycznego 2020/2021 przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnego. Jednak przed rozpoczęciem nowego cyklu spektakli, Teatr Wielki zaprasza na wakacyjne spotkania z muzyką w plenerze. 


W lipcu w Kinie Helios rozpoczął się wyjątkowy cykl seansów filmowych. Z myślą o widzach w Kinie Konesera w repertuarze pojawiły się produkcje nagrodzone Oscarami. To filmy przepełnione emocjami, które każdy fan dobrego kina powinien zobaczyć. 


Od 23 do 25 lipca cała Łódź będzie świętować 598. urodziny. Mimo ograniczeń, które niesie ze sobą wciąż trwająca pandemia, każdy łodzianin wśród atrakcji znajdzie coś dla siebie. Przez cały weekend odbędą się liczne koncerty, festiwale, pokazy lotów balonami, przedstawienia, czy pokaz tańca z ogniem. Do najciekawszych obiektów sportowo-rozrywkowych wstęp będzie kosztował tylko złotówkę. Sprawdź wydarzenia przygotowane na Urodziny Łodzi 2021.  


Z okazji 598. Urodzin Łodzi również Muzeum Włókiennictwa przygotowało dla łodzian atrakcje. Podczas świętowania, za symboliczną złotówkę będzie można obejrzeć wszystkie wystawy CMW: wystawę stałą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz dwie wystawy czasowe „Ziemia (P)oddana” i „Działy otwarte / Działy zamknięte”.       


Ogrody Geyera to  urokliwy zabytkowy kompleks urbanistyczny, zlokalizowany między ulicami Wólczańską, Sieradzką, Piotrkowską i Czerwoną. W wakacyjne letnie wieczory Ogrody zapraszą cykl  „Lato w plenerze”. Podczas serii koncertów na scenie wystąpią między innymi: Lady Pank, Żabson, Bajm, Bass Astral czy Stachursky. 


Piotrkowska Kameralnie 2021. W każdą środę wakacji, na Pasażu Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej odbywają się otwarte spotkania koncertowe  "Piotrkowska Kameralnie". W ramach cyklu koncertów usłyszymy muzykę klasyczną, taneczną i jazz.  


Przed nami dwa niesamowite koncerty w wykonaniu łódzkiej orkiestry barokowej Altberg Ensemble. Grupa muzyków zaprezentuje się 14 lipca w Radziejowicach, a 5 dni później wystąpi w Łodzi. Orkiestra po raz kolejny pracuje pod batutą mistrza Petera Van Heyghena. Podczas koncertu wybrzmią między innymi utwory Georga Philippa Telemanna.


 Filharmonia Łódzka zaprasza na 22. edycję Wędrownego Festiwalu Kolory Polski. Wydarzenie obejmuje 11 wspaniałych koncertów w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru FŁ oraz gości. Muzyki będzie można posłuchać w wielu lokalizacjach w każdy weekend wakacji do 29 sierpnia 2021. Sprawdż harmonogram koncertów.   


Teatr Wielki zachęca miłośników kultury do spędzenia aktywnie i produktywnie czasu z ich Muzeum Cyfrowym. Dla zainteresowanych jest również dostępny wirtualny spacer po Teatrze Wielkim w Łodzi.                      


Już 15 maja 2021 w Łodzi wróci do nas Międzynarodowa Noc Muzeów! Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. W czasie wydarzenia dla widzów udostępniają swoje wnętrza muzea, galerie i instytucje kulturalne w godzinach nocnych. Spacery wirtualne, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów i zbiorów, wystawy, relacje z wystaw, wernisaże, warsztaty i koncerty to wszystko i znacznie więcej czeka na nas w czasie Nocy Muzeów w Łodzi  


W sobotę 15 maja w muzeum czekają na was atrakcje już od samego rana, ekspozycje dostępne będą bezpłatnie przez cały dzień, a w godzinach wieczornych (18.00 - 22.00), Muzeum Fabryki zaprasza na Noc Muzeów 2021. Do dyspozycji zwiedzających dostępne będą: Ekspozycja stała – z działającymi krosnami, uruchamianymi cyklicznie; Salę kinową – z filmami o historii Zakładów Przemysłu Bawełnianego Poltex; Salę postindustrialną – Wraz z wystawą czasową w ramach Exhibition Slow 2021 Taras widokowy – z przepiękną panoramą Manufaktury.      


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca