Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi połączyło siły z DC Entertainment, Warner Bros. Consumer Products oraz Art Ludique – Le Musée, by po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentować „Sztukę DC. Świt superbohaterów” – jedyną w swoim rodzaju wystawę, która celebruje bogatą historię DC, jej unikatową mitologię oraz takie ikoniczne postaci jak Superman, Batman, Wonder Woman i Joker. Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych kart komiksów, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, jak też wybór oryginalnych filmowych kostiumów i rekwizytów.


W Muzeum Fabryki pojawi się niezwykła wystawa, która opowie o początkach masowej produkcji odzieży damskiej przełomu XIX i XX wieku. Wystawa powstanie na podstawie książki Przemysława Farysia „Konfekcja damska 1800-1914. Produkcja – wzornictwo – handel.” – wydanej przez WFW, 2019. Wystawa będzie jednocześnie promocją tego wydawnictwa. Książka jest kolejną monografią dr Przemysława Farysia z zakresu historii ubioru.


Premiery Kina Charlie na nadchodzący tydzień: Dziura w głowie, Nieplanowane.


Różne punkty widzenia, branże, zderzenia. Zaburzenie w tkance miasta Łodzi. Zamieszamy i zmieszamy różne wartości i działania tworząc idealną miksturę, dzięki której młodzi zechcą rozwijać się i działać w Łodzi.


Za oknami piękna pogoda, Zielona Łódź zaprasza na spędzanie czasu na świeżym powietrzu!


Premiery Kina Charlie na nadchodzący tydzień: Ikar. Legenda Mietka Kosza, Portret Kobiety w Ogniu.


Ciesz się jesienią na świeżym powietrzu razem z Zieloną Łodzią!


Premiery Kina Charlie na nadchodzący tydzień: Boże Ciało, Wysoka Dziewczyna, Synonimy, Gordon i Paddy.


Najmłodszych łodzian w wieku 3-12 lat zachęcamy do odwiedzenia Teatru Piccolo w październiku. Oto program teatru:


Spotkania autorskie, plenery literackie, prelekcje, dyskusje czy prezentacje wierszy - te i wiele innych atrakcji czekają na łodzian przez cały październik w czasie otwartych spotkań, na które zaprasza Grupa Literacka Centauro. Polecamy


55 artystów z 21 państw na wystawie głównej, spotkania z gośćmi specjalnymi, wystawy towarzyszące oraz cykl warsztatów edukacyjnych. Rozpoczynają się 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny, które potrwają do 15 marca 2020r.


Premiery Kina Charlie na nadchodzący tydzień: Joker, Czarny Mercedes, Kickbokserka, Van Gogh. U bram wieczności.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca