Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Kulturalny sierpień – półmetek wakacji w Łodzi, atrakcje dla małych i dużych. Lato w mieście nie musi oznaczać nudy. Na sezon ogórkowy na pewno nie narzekają Instytucje Kultury, bo wakacyjny kalendarz kulturalny pęka w szwach.


W najbliższą niedzielę w altanie w Parku Źródliska pojawi się orkiestra bałkańska „Urwani z Wesela”. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.


Kino Charlie od piątku zaprasza na gorące premiery!


Obchody 595. Urodzin Łodzi nie mogłyby odbyć bez odwiedzin Piotrkowskiej, najsilniej kojarzonej z naszym miastem ulicy. Przed wieczornymi koncertami w ramach 596. Urodzin Łodzi, ul. Piotrkowska zapełni się atrakcjami dla mieszkańców.


50 lat temu cały świat usłyszał zdanie, które zmieniło wszystko. „To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości“ - stwierdził Neil Armstrong w bezpośredniej transmisji telewizyjnej swojego pierwszego kroku na Księżycu.


Poczuj wakacje w kinie Charlie - co tydzień czekają na was nowe seanse.


Wakacje trwają w najlepsze a kino Charlie nie zwalnia tempa z premierami!


Murale stały się znakiem rozpoznawczym Łodzi i atrakcją turystyczną przyciągającą turystów do naszego miasta. Właśnie powstaje kolejny u zbiegu ulic Kilińskiego i Północnej. „Horror Vacui” Macieja Walczaka to komiks na ścianie.


Od piątku, kino Charlie zaprasza na trzy premiery filmowe: OSZUSTKI, KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, PETRA. W ramach pokazów przedpremierowych wyświetlony zostanie najnowszy film Danny’ego Boyle’a – YESTERDAY.


Jedną z wakacyjnych propozycji Kina Przytulnego będzie OPERA ZA 5 ZŁOTYCH, prezentowana w lipcowe i sierpniowe poniedziałki o godz.17.30. Wybitne dzieła słynnych kompozytorów w wykonaniu najlepszych zespołów operowych świata oraz niska cena będą wystarczającą zachętą do wybrania się do kina w tegoroczne wakacje.


Waldemar Presia, zmarły trzy lata temu aktor łódzkiego Teatru Lalek Arlekin, będzie uhonorowany przez miasto Łódź i łodzian. We wtorek, 18 czerwca o godz. 14.00 jeden ze skwerów w centrum miasta, tuż obok domu aktora i nieopodal teatru, zostanie oficjalnie otwarty i nazwany jego imieniem.


Kino Charlie zaprasza na letnie premiery tego tygodnia!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca