Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

19 września Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza do jadalni pałacu Karola i Anny Scheiblerów na opowieść o ludziach i o jedzeniu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:30. 


Zielona Łódź zaprasza na koncert do Parku Julianowskiego. Bałkańska muzyka zawładnie amfiteatrem w niedzielę 12 września od godziny 16.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.  


Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na 3. edycję Festiwalu Detalu Architektonicznego!  


Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wyjątkową wystawę "Ziemia znów jest płaska". 


Wielobarwny i wielokulturowy muzyczny fresk, wyjątkowa ścieżka dźwiękowa czasów Jakuba Franka. Zainspirowana epickim dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych” sięga do historycznej i geograficznej przestrzeni, w której narodziła się i funkcjonowała intrygująca wyznaniowo i filozoficznie sekta frankistów. Z wielu muzycznych cegiełek rodzi się spójny kolaż, w którym obok klasyki: Haydna i Mozarta pojawiają się kompozycje czerpiące z muzyki żydowskiej, turecko-bałkańskich klimatów, mołdawskich i ukraińskich obrzędów ludowych.  


                                                      Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon artystyczny. Wiele instytucji organizuje wyjątkowe rozpoczęcia i występy inauguracyjne. Filharmonia Łódzka nie pozostaje w tyle. Sezon 2021/2022 rozpocznie niezwykłym koncertem już 11 września o godzinie 19:00.   


W imieniu Jej Magnificencji Rektor Akademii Muzycznej w Łodzi prof. Elżbiety Aleksandrowicz łódzka Akademia Muzyczna ma zaszczyt zaprosić na cykl koncertów „Polish Camerata swojemu miastu – Arcydzieła W. A. Mozarta, koncerty fortepianowe", który Pani Rektor objęła honorowym patronatem.  


                                                              Już 16 września  o godzinie 18:00 rozpocznie się druga w tym roku edycja Łódź Design Festival. Pod hasłem LEPIEJ 2.0 festiwal powróci do naszego miasta na 4 dni.  Organizatorzy chcą kontynuować eksperyment związany z obserwowanymi na całym świecie zmianami modeli uczestnictwa w wydarzeniach, sposobach komunikacji i współpracy, oraz rolą, jaką pełnią festiwale. 


                                                            2 września w Monopolis w ramach Spirit Of Łódź Music Festival wystąpi Richard Bona z zespołem. Wraz z nim zagra fenomenalny Alfredo Rodriguez, kubański mistrz fortepianu kształcony w konserwatorium w Hawanie.


                                                            Po zakończeniu sezonu artystycznego 2020/2021 przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnego. Jednak przed rozpoczęciem nowego cyklu spektakli, Teatr Wielki zaprasza na wakacyjne spotkania z muzyką w plenerze. 


W lipcu w Kinie Helios rozpoczął się wyjątkowy cykl seansów filmowych. Z myślą o widzach w Kinie Konesera w repertuarze pojawiły się produkcje nagrodzone Oscarami. To filmy przepełnione emocjami, które każdy fan dobrego kina powinien zobaczyć. 


Od 23 do 25 lipca cała Łódź będzie świętować 598. urodziny. Mimo ograniczeń, które niesie ze sobą wciąż trwająca pandemia, każdy łodzianin wśród atrakcji znajdzie coś dla siebie. Przez cały weekend odbędą się liczne koncerty, festiwale, pokazy lotów balonami, przedstawienia, czy pokaz tańca z ogniem. Do najciekawszych obiektów sportowo-rozrywkowych wstęp będzie kosztował tylko złotówkę. Sprawdź wydarzenia przygotowane na Urodziny Łodzi 2021.  


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca