Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Za niespełna miesiąc w Łodzi rozpocznie się dziewiąta edycja Light.Move.Festival. – Wydarzenie pod znakiem niezwykłych pokazów wizualnych. Dynamicznie zmieniające się obrazy, gra światła – wszystko podkreślające i pokazujące, jak zaskakująca i nieoczywista jest Łódź. I do tego muzyka! Dźwięk będzie bardzo ważnym elementem tegorocznego Festiwalu - zapowiada Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.


Premiery Kina Charlie na nadchodzący tydzień: Polityka, Między Morzem a Oceanem, Operacja Człowiek w Czerni, Magiczny Dywan.


Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.


Łódzkie Centrum Wydarzeń zakończyło pracę nad „Nostalgią” - nową instalacją artystyczną w przestrzeni miejskiej. Instalacja złożona jest z setek suszonych kwiatów i elementów roślinnych, zatopionych w bezbarwnej żywicy. Jej autorką jest Dominika Cebula, studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.


Finał tegorocznych „Letnich Koncertów w Altanie” będzie muzyczną podróżą w czasie: od wirtuozowskiego koncertu Antonia Vivaldiego do muzyki z filmów Śniadanie u Tiffany’ego, Władca Pierścieni, Dirty Dancing oraz przeboju Shape of You Eda Sheerana. Wystąpi Lunare Quartet – kwartet smyczkowy absolwentek łódzkiej Akademii Muzycznej.


Obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, czyli 8 dni spotkań, koncertów, spektakli, wystaw, spacerów.


W każdą niedzielę w Parku Źródliska odbywają się letnie koncerty na które zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej.


Ponad trzydzieści jasnych punktów na mapie trzydniowego festiwalu, nowa trasa, umożliwiająca poznawanie odnowionych przestrzeni w centrum Łodzi, rekordowa reprezentacja artystów zagranicznych czy monumentalna świetlista brama nad ulicą Traugutta – organizatorzy Light.Move.Festival. zdradzają pierwsze szczegóły programu oraz zapraszają pianistów z całego kraju, by własną grą na fortepianie stworzyli niepowtarzalną iluminację cerkwi św. Aleksandra Newskiego.


Kino Charlie od piątku zaprasza na gorące premiery!


Kulturalny sierpień – półmetek wakacji w Łodzi, atrakcje dla małych i dużych. Lato w mieście nie musi oznaczać nudy. Na sezon ogórkowy na pewno nie narzekają Instytucje Kultury, bo wakacyjny kalendarz kulturalny pęka w szwach.


W najbliższą niedzielę w altanie w Parku Źródliska pojawi się orkiestra bałkańska „Urwani z Wesela”. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.


Kino Charlie od piątku zaprasza na gorące premiery!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca