Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Filharmonia Łódzka

Drugi koncert z cyklu Noworocznych Koncertów w Filharmonii Łódzkiej: Orkiestra Księżniczek, to bestseller na polskiej scenie muzycznej. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. To prawdziwa uczta dla melomanów kochających bardziej bezpośredni kontakt z artystami. W tym bajkowym świecie każdy może bujać się w rytm ulubionych klasycznych przebojów oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze, wiedeńskie i operetkowe melodie.


Wędrowny Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej, w tym roku potrwa do 27 sierpnia i obejmie dwanascie koncertów w dziewięciu obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie FŁ.  


Muzyka jest językiem, choć nie używa słów. Mimo to za jej pomocą wyrażać można w sposób łatwo zrozumiały dla innych rozmaite treści, emocje czy uczucia. Z drugiej strony świat dźwięków, właśnie przez to, że nie ma w nim znaczeń, jest niezwykle daleki od naszej codziennej rzeczywistości. Dzięki temu może stać się wehikułem, który zabiera nas gdzieś daleko – do świata wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe i dozwolone. Tego rodzaju ucieczka to nie tchórzostwo, ale raczej wyraz obrony, sprzeciwu, a nawet mądrości, która każe zwrócić się ku sobie, ku światom bogatszym i ciekawszym, niż ten otaczający nas na co dzień.


Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert karnawałowy.


Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert symfoniczny!


Filharmonia Łódzka zaprasza wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki na Koncert Wiedeński!


Widziałeś już „Opowieść Wigilijną"? W takiej odsłonie na pewno nie!


Filharmonia Łódzka im. A Rubinsteina zaprasza na niezwykły Bożonarodzeniowy koncert organowy.


Koncert Oratoryjny w Kościele św. Mateusza w Łodzi


Już wkrótce w Filharmoni Łódzkiej wybrzmią piękne dźwięki fortepianu. Wystąpi Martín García García - hiszpański pianista, zdobywca III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Jak będzie wyglądał jego występ?   


Co jeszcze czeka na miłośników muzyki w ramach AŻ Festiwalu? 


Filharmonia Łódzka zaprasza na KONCERT „MUZYKA CZWARTEGO ŚWIATA”!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca