Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

NAUKA I EDUKACJA

Politechnika Łódzka nazywana jest Uczelnią Wynalazców. Nic dziwnego, to tutaj studiowali znani wynalazcy i to tutaj wciąż powstają innowacyjne pomysły i realizacje. Na tej uczelni doktorat robiła prof. Halina Abramczyk, która opracowała nowoczesną technikę diagnostyczną do wykrywania wczesnych zmian nowotworowych oraz monitorowania zmian nowotworowych in vivo w czasie realnym operacji. To tutaj studiował Wiesław Walczak, twórca największej w rejonie odlewni SILUM, w której produkuje się w ciśnieniowe odlewy z aluminium i krzemu dla znanych światowych firm. Również tutaj studiował Filip Mikołajczyk, który niedawno wraz z Aleksandrą Gzowską założył start-up, w ramach którego zaprojektowali domowe urządzenie do recyklingu butelek PET. Na samej uczelni również trwają prace nad wynalazkami. I oto wynaleziono niesamowite urządzenie, które może zrewolucjonizować rynek zakupów przez internet!


Szukasz swojej pierwszej pracy i nie wiesz, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? Chcesz napisać świetne CV i prawidłowo wypełnić formularz aplikacyjny? Wielu studentów ma trudności z wejściem na rynek pracy, szczególnie, że dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Jednym ze sposobów na dobre przygotowanie się do startu zawodowego jest inicjatywa SKN Inwestor pod nazwą "Get a Job".


Jeśli interesujesz się finansami, inwestowaniem, marketingiem, lub marzysz o prowadzeniu swojej działalności gospodarczej, to warto zapoznać się z wydarzeniem organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Progress. W dniach 15-19 maja 2023 r. odbędzie się już XVI edycja Finance Week, która daje możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności w dziedzinach ekonomicznych i finansowych.


Pierwsze miejsce w województwie, ósme miejsce w Polsce wśród wszystkich instytucji naukowo-badawczych, ale pierwsze wśród uczelni technicznych – tak wygląda pozycja Politechniki Łódzkiej wynikająca z najnowszych statystyk wykorzystania środków finansowych z programu Horyzont Europa, wspierającego badania naukowe i innowacje, największego w historii Unii Europejskiej.  


W łódzkiej ASP trwają Dni Otwarte 2022, tym razem zarówno stacjonarnie, jak i online! W programie znajdują się również spotkania z pedagogami wszystkich kierunków ASP, dzięki czemu będzie można dowiedzieć się co powinno znaleźć się w teczce kandydata (portfolio) i jakie wymagania stawiane są w czasie rekrutacji. Jednocześnie Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na dwie wystawy    


Spis szkół artystycznych w Łodzi


AKADEMIKI Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki ŁódzkiejImprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca