Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

KULT-AKCJE

Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i MONOPOLIS zapraszają na Festiwal Puls Literatury w Łodzi.


 W grudniu Kinematograf organizuje trzy wyjątkowe wydarzenia – spotkanie oraz dwa pokazy przedpremierowe


Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Radia Łódź, zaprezentowana została najnowsza wystawa Oddziału IPN w Łodzi pt. „Na fali... Historia radia w II Rzeczypospolitej”. Następnie aż do końca stycznia 2022 r. ekspozycję będzie można obejrzeć w siedzibie łódzkiej rozgłośni przy ul. Narutowicza 130.


Łódzkie Centrum Dialogu zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Otwarta Łódź // Otwarte kino” organizowaną we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim! W instytucji im. Marka Edelmana odbywać się będą pokazy filmów z kinematografii światowych, połączone z dyskusjami. W tym roku obejrzeć można głośne i nagradzane filmy z Indii, Rosji, Ukrainy, Afryki, Niemiec i wielu innych krajów.  


Galerii Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Tomasza Kwiatkowskiego "Dziwię się". Gościem specjalnym będzie Janusz Hetman Klefemuty.  


Teatr LOGOS zaprasza na "HOMO VIATOR - DNI DANTEGO", czyli łódzkie obchody uczczenia 700. rocznicy śmierci Dantego. W programie znajdą się spektakle, wystawa, koncerty oraz spotkania i interesujące wykłady poświęcone geniuszowi włoskiego poety i jego "Boskiej komedii", arcydzieła literackiego, które fascynuje artystów od 700 lat.  


Trwa 31. edycja Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.


Cyrk Pod Zielonym Xiężycem zaprasza na cotygodniowe „Szkice w Cyrku”. 


Cyrk Pod Zielonym Xiężycem zaprasza na Drugi Slam Poetycki. 


Otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących muzeów – to cechowało artystów, którzy w czterech krajach, na różnych kontynentach, w różnych realiach społeczno-politycznych zdecydowali się zmierzyć z zadaniem zdefiniowania muzeum na nowo. W rezultacie stworzyli swoje własne kolekcje i przestrzenie wystawiennicze, pomyślane jako zalążki awangardowych muzeów.


To już piąta, jubileuszowa edycja popularnych warsztatów filmowych Historie Przyszłości!


Galeria Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”.  


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca