Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Tag: koncerty-w-lodzi

Utwory Hansa Zimmera - legendy muzyki filmowej - usłyszymy w czasie koncertu w łódziej Atlas Arenie. Wykona je Orkiestra Polskiego Radia pod batutą Macieja Sztora. Wśród kompozycji usłyszymy najbardziej znane przeboje jak: „Gladiator”, „Batman”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”.


Fanów pozytywnych wibracji, melodyjnego grania, dobrej zabawy i szczerej muzyki na pewno ucieszy wiadomość o zbliżającej się kolejnej edycji trasy PUNKY REGGAE live.   Tym razem na jednej scenie spotkają się trzy kapele łączące pokolenia starszych i młodszych słuchaczy: FARBEN LEHRE, KOBRANOCKA i ZENEK KUPATASA.    Koncert w Łodzi to jeden z przystanków trasy, która obejmuje łącznie 16 miast.  Trasa koncertowa będzie też okazją do świętowania premiery nowej płyty, FARBEN LEHRE "Na zdrowie". Dla czytelników naszego portalu, wywiadu udzielił założyciel i frontman FARBEN LEHRE Wojciech Wojda.   Zapraszamy do lektury.


W ramach trasy “Ambasadorzy Rozrywki” gwiazda polskiego reggae odwiedzi Łódź. Czeka nas głęboki, roots’owy bit okraszony elektronicznymi smaczkami oraz wiele nowości.  


Legendarny zespół Kult zagra akustyczny koncert w Wytwórni w ramach trasy "Kult Akustik 2023". Kult powstał w 1982 w Warszawie i założył go saksofonista i wokalista Kazik Staszewski oraz basista Piotr Wieteska. Muzyka zespołu to fuzja punku, nowej fali, rocka psychodelicznego, ballady a nawet jazzu. I choć od samego początku Kult wyróżnia się brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, to jednak głos i prowokacyjne teksty Kazika stanowią o sile sukcesu grupy. 


Czy to najlepsza polska komedia dla pań? Na pewno jest to hit, który przyciąga rzesze widzów w każdym wieku na wielu scenach w kraju i za granicą. Spektakl łączący elementy kabaretu, musicalu i farsy. W sposób niezwykle dowcipny cztery przyjaciółki, które świetnie się bawią, rozprawiają na tematy powszechnie uważane za wstydliwe, trudne i tabu. Udowadniają, że najlepszym lekarstwem jest po prostu dobry humor. Ich perypetie wzruszają publiczność do łez, a jednoczenie bawią, bo są przesycone dowcipem w najlepszym wydaniu. Wszystkie bohaterki mają świadomość upływającego czasu, który ich nie oszczędza, ale nie zamierzają się załamywać, wolą to zaakceptować jako coś co wpisane jest w życie każdej kobiety, która przekracza przełomową liczbę 50 lat. "Klimakterium i już" jest jedną z najczęściej wystawianych komedii w ostatnich latach na deskach teatrów w całej Polsce.  


Maciej Maleńczuk zaczynał jako uliczny śpiewak, przez 8 lat grał na gitarze akustycznej i śpiewał na ulicach Warszawy i Krakowa. Obecnie jest uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Wydał wiele albumów i grał w filmach. Jest postacią telewizyjną okreslaną mianem celebryty, choć w odróżnieniu od typowych celebrytów, zasłużył na swoja popularność.  Nie można go przypisać do jednego gatunku myzycznego, ale jego ulubioną formą jest blues.


Drugi koncert z cyklu Noworocznych Koncertów w Filharmonii Łódzkiej: Orkiestra Księżniczek, to bestseller na polskiej scenie muzycznej. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. To prawdziwa uczta dla melomanów kochających bardziej bezpośredni kontakt z artystami. W tym bajkowym świecie każdy może bujać się w rytm ulubionych klasycznych przebojów oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze, wiedeńskie i operetkowe melodie.


Kim jest bard? Współcześnie tym mianem określa się wybitnego artystę, wykonującego własne, literacko i muzycznie opracowane utwory z towarzyszeniem instrumentu. Zwykle jest to gitara. Jego piosenki są komentarzami otaczającej rzeczywistości. Dawniej byli to wędrowni pieśniarze opiewający bohaterskie i tragiczne wydarzenia, choć śpiewali także o miłości. W kontekście historycznym bardami nazywamy tych, którzy robili to na terenie dawnej Anglii i Szkocji. We Francji byli to trubadurzy. W naszej częsci europy nazywano ich rybałtami. W dzisiejszej muzyce popularnej za jednego z największych bardów świata uważa się Boba Dylana. W Polsce natomiast mianem współczesnego barda określany był Jacek Kaczmarski. Nie oni jednak będą głównymi bohaterami wieczoru w Teatrze Muzycznym.


Żaden miłośnik nowoczesnej muzyki basowej nie może przegapić tej imprezy. Bashment to cykliczna uczta muzyczna, która powtarza sie od 20 lat.


Jej albumy od debiutanckiej przebojowej „Zakręconej” (1998), przez houseowo dance’ową „Elektrenikę” (2001), transowo elektropopową „Trans Misję” (2003) czy progresywny „Bang!” (2016) na zawsze zmieniły polską muzykę elektroniczno klubowo taneczną.


Jak spędzić dobrze wolny czas, jednocześnie pomagając? Odpowiedź jest prosta: wybrać się na koncert charytatywny WOŚP organizowany w Klubie Wytwórnia w Łodzi, w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środku na walkę z sepsą. W czasie koncertu usłyszymy takie gatunki muzyczne jak muzyka filmowa i musicalowa i gospel.


Hasłem FŁ4K 2022 jest jedno z najcieplejszych słów języka polskiego: bliscy. Kim są bliscy nam ludzie i co stanowi o tej bliskości? Bliscy geograficznie, bo wspólnie zamieszkujący niewielki obszar, którego problemy są wspólnymi problemami, a ulice wspólnym tłem codziennego życia. Oddychając tym samym powietrzem, dzieląc troski o dostępność szpitali, liczbę przedszkoli, awarie tramwajów, zbliżamy się nieuchronnie. Czy zamieszkując to samo miasto jesteśmy sobie bliscy na tyle, by tworzyć i celebrować wspólnotę? Bliscy historycznie, bo łączy nas historia, którą co roku upamiętniamy; zbliża też wszystko to, co codzienne, realne, praktycznie istotne. Bliscy są zatem i łodzianie zamieszkujący miasto od pokoleń, i mieszkający na tej samej ulicy przybysze z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Wietnamu, Hiszpanii. Chcemy ich lepiej poznawać, wysłuchać, rozumieć.  


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca