Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

200 lat ul. Piotrkowskiej w Łodzi
 
 
4 grudnia 2021 r. (w sobotę) o godz. 17.00 w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, odbędzie się spotkanie urodzinowe z okazji 200 lecia przemysłowej Łodzi i jej głównej ulicy - Piotrkowskiej!
W programie koncert, pokaz filmu oraz specjalnej strony internetowej z niezwykłym audio przewodnikiem po naszym reprezentacyjnym szlaku.
 
 

Ładowanie...

 
Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Topografie, które łodzianie najczęściej kojarzą z grami miejskimi oraz Cyfrowym Archiwum Łodzian - Miastograf.pl oraz Anna Furkałowska i Ewelina Hajda - tegoroczne stypendystki prezydent Hanny Zdanowskiej. Inicjatorów łączą wspólne projekty poświęcone naszemu miastu oraz współpraca z zawsze otwartym na ciekawe inicjatywy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert z muzyką w rzadko spotykanych aranżacjach i składach. Przybyli goście na wstępie będą mogli wysłuchać nowatorską interpretację “Prząśniczki”, Stanisława Moniuszki, która zostanie wykonana na wiolonczelę, altówkę oraz marimbę.
Główną częścią wieczoru będzie koncert Anny Furkałowskiej i Eweliny Hajdy. Wiolonczelistka i marimbafonistka, absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi, poznały się zaledwie kilka miesięcy temu i już po pierwszej wspólnej próbie zaczęły marzyć o nagraniu płyty, na której będą mogły zaprezentować nastrojową harmonię swoich dwóch bardzo różnych, a jednocześnie pięknie uzupełniających się instrumentów.
Na ten wyjątkowy wieczór przygotowały swoje własne interpretacje utworów takich kompozytorów jak Philip Glass, Astor Piazzola, czy Camille Saint-Saens.

W drugiej części wieczoru, po urodzinowym poczęstunku, zaprezentowana zostanie zupełnie nowa strona internetowa poświęcona ulicy Piotrkowskiej, a na niej materiały audio i video opracowane w roku jubileuszu naszej najważniejszej ulicy.
Anna Furkałowska w ramach swojego stypendium stworzyła audioprzewodnik, natomiast Stowarzyszenie Topografie, współpracy z niezastąpionym Stefanem Brajterem, zrealizowało serię filmów o historii Piotrkowskiej. Wszystkie te materiały zgromadzone na portalu internetowym będą miały swoją premierę jednego dnia.

Wszystkie wydarzenia opisane powyżej są bezpłatne.

Plan obchodów dwusetnych urodzin ulicy Piotrkowskiej:
Część I
17.00 - Premierowe wykonanie Prząśniczki w aranżacji na altówkę, wiolonczelę i marimbę
oraz koncert na wiolonczelę i marimbę w wykonaniu stypendystek prezydent Hanny Zdanowskiej: Anny Furkałowskiej i Eweliny Hajdy
18.00 - Przerwa i urodzinowy poczęstunek
Część II
18.15. Prezentacja nowej strony internetowej o ul. Piotrkowskiej i znajdującego się na niej audioprzewodnika oraz filmów.
18.30 - Premierowy pokaz filmu “Piotrkowska. 200 lat ulicy.”, zrealizowanego przez Stefana Brajtera
19.30 - Zakończenie spotkania
 
Zaprezentowane efekty projektów oraz wydarzenia odbywają się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi. 
 
 
 
(foto: A.D.)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca