Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

USO 9001 koncert w P29 w Łodzi

ŁódźUSO to trio - Jan Pieniążek (perkusja), Jan Gałosz (gitara), Miłosz Pieczonka (saksofon). Zespół powstał na początku 2021 roku i z epką Unidentified Sonoristic Object zadebiutował na Festiwalach Lado na Wsi i Jazz Jantar, gdzie został okrzyknięty jednym z najlepszych debiutów w historii festiwalu.
 

Ładowanie...
Tożsamość USO to połączenie klasycznego jazzu, wspartego jazzową edukacją z elektronicznymi brzmieniami, fakturami i hiphopowymi rytmami na bębnach.
W większości kompozycji gitara pełni rolę koloru i bazy dla saksofonowych tematów. Nie przypomina suchej, nadmiernie skomplikowanej jazzowej gitary, a bardziej post rock, Sigur Ros czy ambientowe sample.
 
Rzadko się zdarza, że zespół nie tylko za pomocą siły i energii, ale przede wszystkim kompozycji i brzmienia sprawia, że publiczność na jazzowym koncercie czuje się na miejscu stojąc pod sceną.
Nazwa projektu prowadzi do naturalnych skojarzeń z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, które stały się inspiracją do powstania muzycznych form lawirujących w nieznanych przestrzeniach i łączących różnie światy. Trio skupia się na wspólnym brzmieniu i działaniu jako jeden muzyczny organizm. Dla każdego z muzyków inspiracją, jak i wspólnym mianownikiem przy tworzeniu kompozycji, było skupienie się na brzmieniu, jego barwie czy fakturze.
 
 
Unidetified Sonoristic Object - 2021:
https://lcb20.bandcamp.com/.../unidentified-sonoristic...
 
 
Postcard from The End of The World - Video:
https://youtu.be/XrXbSfBL0Js


wstęp: 20pln

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca