Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Light Move Festival 2022 w Łodzi
Light Move Festival 2022 w ŁodziMappingi, projekcje, instalacje świetlne, koncerty, instalacje interaktywne, iluminacje artystyczne zieleni parkowej oraz spotkania - to wszystko w ramach zbliżającej się 12. edycji Festiwalu Świateł w Łodzi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival jest „Przebudzenie". 

Ładowanie...
Łódź po raz kolejny rozbłyśnie milionem świateł, a łodzianie będą mogli nacieszyć oczy niezwykłymi efektami animacji mapping 2D/3D i instalacji świetlnych na łódzkich zabytkach i w parkach.
Light Move Festival, to największy z łódzkich festiwali, organizowany co roku. Wydarzenie odbywa się w iście baśniowej aurze i zawsze gromadzi tłumy łodzian.
 
 
Program Light Move Festival
W programie artystycznym tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano blisko dwadzieścia instalacji, podzielonych na trzy kategorie:
 
LMF ART - świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych,
LMF Music czyli koncerty w świetlnej oprawie 
LMF EDU – spotkania z twórcami i specjalistami.
 

I w tym roku zobaczymy prezentacje prac twórców z całego świata, którzy po mistrzowsku wykorzystują sztukę światła do podkreślenia piękna miejskiej architektury, w kontekście tematu PRZEBUDZENIA.
 
  •  Elementy roślinne oplotą fasadę cerkwi św. Aleksandra Newskiego za sprawą mappingu, zatytułowanego „Breath” autorstwa Camille Gross i Leslie Epsztein.
     
  •  Z kolei Chema Siscar (MOMAP STUDIO) przygotowuje monumentalny mapping „Awakening of a garden” na sąsiadujących ze sobą kamienicach Schweikertów i Traugota Lehmana (Piotrkowska 147 i 149).
     
  •  Animację kamienic Teodora Steigerta (Piotrkowska 90) i Szai Goldbluma (Piotrkowska 99) przygotowuje krakowska artystka Olga Balowska, która wraz z Robertem Słowikiem odpowiadać będzie też za mapping na kościele przy Sienkiewicza 38.
     
Organizator wydarzenia: 
 
 
 
Light Move Festival 2022 w Łodzi
 
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca