Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Scorpions w Łodzi
Koncert Scorpions ŁódźScorpions działają na rynku muzycznym już od 57 lat. Są najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Niemczech i jednym z najpopularniejszych na świecie. Scorpions mają na swoim koncie 19 albumów studyjnych i ponad 100 milionów sprzedanych płyt, a także setki zagranych koncertów. Warto wiedzieć, że basistą zespołu jest urodzony w Wieliczce w 1967 roku polski muzyk, Paweł Mąciwoda. Znany wcześniej ze współpracy z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem czy zespołami TSA i Oddział Zamknięty. 

Ładowanie...
 
 
Rockowe hity, których twórcą jest niemiecka gwiazda heavy metalu, nie tylko się nie starzeją, ale wręcz nabierają nowego znaczenia. Hymn "Wind of Change", zainspirowany wydarzeniami w Europie Środkowo-Wschodniej w 1989 roku, obecnie odnosi się do zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Na ostatnim koncercie grupy w Polsce, który odbył się 28 maja w Krakowie, słowa "Now listen to my heart, It says Ukraine waiting for the wind to change..." były niesamowitym wsparciem duchowym dla naszych wschodnich sąsiadów. Nad głowami publiczności rozwinięto 50-metrowe flagi polską i ukraińską, które w trakcie utworu połączyły się w symbolicznym geście wsparcia Polski dla Ukrainy. Przedsięwzięcie to odbiło się szerokim echem nie tylko w naszym kraju, ale również za wschodnią granicą, o czym donosiły czołowe media i parlament Ukrainy na swojej stronie internetowej.
 
Scorpions to oczywiście nie tylko "Wind of Change", ale także wiele innych przebojów. Każdy fan zespołu z pewnością potrafi zaśpiewać chociażby refreny największych ballad "Send Me an Angel" czy "Still Loving You", a także żywiołowych "Big City Nights" oraz "Rock You Like a Hurricane". Tych ponadczasowych hitów z pewnością nie zabraknie na koncercie w Łodzi.
 
Zespół Scorpions aktualnie wystepuje w składzie: 
Klaus Meine – wokal, gitara elektryczna (w utworach instrumentalnych) (od 1969)
Rudolf Schenker – gitara rytmiczna, gitara prowadząca w utworach Still Loving You oraz Wind of Change (od 1965)
Matthias Jabs – gitara prowadząca (od 1978)
Paweł Mąciwoda – gitara basowa, okazjonalnie gitara elektryczna (w utworach instrumentalnych) (od 2003)
Mikkey Dee – perkusja (od 2016)
 
Bilety od 400 do 910 zł

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca