top-ad
 
 

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

FOTOFESTIWAL 2023 w Łodzi: program muzyczny

Data publikacji: 2023-05-29 00:00
Tegoroczny program muzyczny Fotofestiwalu to nazwiska wprost z line-upów międzynarodowej sceny klubowej takie jak Lua Preta, BirdzZie czy duet Ohxala, wyjątkowe pokazy slajdów i performance Karmy She oraz nowa lokalizacja – budynek dawnej farbiarni wełny: Fabryka Biedermanna. Jednocześnie Fotofestiwal wraca po przerwie do wyjątkowej Willi w Parku Poniatowskiego i stałych punktów programu takich jak DJ set Disko Zakvas – kolektywu złożonego z fotofestiwalowych osób kuratorskich i producenckich.

Program imprez Fotofestiwalu.

15.06 Otwarcie Fotofestiwalu, Art_Inkubator
 
W odniesieniu do wystawy Area. Warhol, Basquiat i S-ka w obiektywie Volkera Hinza zagra Avtomat – otwarcie queerowy kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Ciężki Brokat, który wspiera scenę LGBTQ+, polski ambasador Keychange i rezydent SHAPE Platform 2021. Ze swoją muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Unsound, CTM, Schiev, Up To Date, Tauron Nowa Muzyka, Les Siestes Electroniques czy Audioriver i w zagranicznych klubach, m.in. w legendarnym Berghain, nagrywał miksy dla globalnych mediów takich jak Resident Advisor, DJ Mag czy CRACK.
Koncert otwarcia zagra LUA PRETA – duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki/ MC Ms. Gia oraz polskiego DJ i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. Ich świeże oraz niepowtarzalne brzmienie sprawia, że koncertują na największych europejskich festiwalach
Agnieszka Obszańska – dziennikarka kulturalna. W latach 2007-2020 roku związana z Programem III Polskiego Radia. Reporterka i autorka programów m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie, a także wpółautorka audycji „Radiowy Dom Kultury”. Po odejściu z radiowej „Trójki”, od 2021 r. prowadzi autorską audycję o kulturze „Obszary” i „Fikando” z muzyką klubowo-elektroniczną w Radio 357. Pracuje też z dźwiękiem tworząc sound design, podcasty, instalacje i słuchowiska, często bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych.
 
16.06 Fotofestiwal w Fabryce Biedermanna 
 
Performance i DJ set by Karma She, Hyper_matter / JD Kolizja Dj set
KARMA SHE to postępowa wiedźma, która robi mikstury z mistycznych rytmów booty muzycznych przypraw Bliskiego Wschodu i uwodzicielskich wokali. Wkracza z muzyką na parkiet i zaprasza w jej psychodeliczny wszechświat i pozazmysłowe doświadczenie muzyczne. Pochodzi z Jerozolimy, obecnie mieszka między Berlinem a Alentejo, jest współzałożycielką Free My Fairy, kolektyw świadomych miłośników przyrody i rave.
 
 
 
 
Hyper_matter / JD Kolizja jest artystką multimedialną, graficzką i didżejką. W klubowym wydaniu jej sety to wysokoenergetyczna mieszanka intensywnych bodźców ponad gatunkowymi podziałami. Szybkie tempo, futurystyczne perkusje, egzotyczne bębny, basowe głębiny to charakterystyczne elementy łączące utwory w jej selekcji.
 
 
17.06 22. Urodziny Fotofestiwalu w Willi
 
BirdZzie – producent i twórca beatów, BirdzZie to „alentejano” z duszą nastawioną na rytmy z najróżniejszych zakątków świata. W swojej muzyce stara się integrować to co regionalne i tradycyjne ze współczesnymi, eksperymentalnymi i elektronicznymi wpływami.Wydawał w VOODOOHOP, Tropical Twista Records, Shika Shika, Salgari Records i występował w ponad 10 krajach między Ameryką Łacińską a Europą oraz na festiwalach takich jak Fusion Festival, Universo Paralello, Komēta oraz Goulash Disko, Avante, Milhões i MIL.
 

Ohxalá to projekt Marii i Luisa, dwojga muzyków wywodzących się z Porto. Ich muzyka ma korzenie w dole Amazonki, Afryce i folku z rodzimej Portugalii. Mieszają nagrania terenowe z elektronicznymi liniami basu i zbierają tłumy na festiwalach w całej Europie
 
 
Łukasz Jędrzejczak i Jakub Ziołek znani z takich składów jak T’ien Lai, ||ALA|MEDA||, Jantar czy Javva porwą Was do tańca podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Artyści zaprezentują swoją selekcję muzyki tanecznej z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem wątków afrykańskich i latynoamerykańskich. Na chwilę przeniesiemy się do faveli i na plaże Rio de Janeiro, przedmieścia Lizbony, zatłoczone aglomeracje Durbanu i Kampali. Będziemy tańczyć do słonecznego funku, afro-house’u, kuduro, amapiano czy gqom. Nie zabraknie też szybkich temp footworku i singeli. Będzie słonecznie, energetycznie, pozytywnie i bardzo tanecznie!
 
 
24.06 To ostatnia sobota. Impreza: Disko Zakvas, Niebostan
 
Wyjątkowy kolektyw DJski, złożony z kuratorek_ów, producentej_ów i specjalistek_ów wszelkiej maści ds. wydarzeń kulturalnych. Ich wejście za DJkę było tylko kwestią czasu, a jak już weszli, to nie potrafią wyjść. Jak na wiek 30+ i reprezentantów swojej bańki poznawczej przystało ciągnie ich w stronę muzyki world, 80’sów i zachowawczego techno. Charakteryzują ich kolorowe stroje i to, że wciąż odkrywają nowe funkcje przycisków na stole DJskim. To czyni ich imprezy jeszcze bardziej nieprzewidywalne, a muzyka niesie tłum do rana.
 
24.06 17:00 Chill i Zabawy, Art_Inkubator
 
Dj Embargo to łódzki poszukiwać tropikalnej muzy. Jako motyw przewodni swoich poszukiwań traktuje on silnie poruszający do tańca rytm, idiotyczne i podporządkowane rytmice melodie, zabawne brzmienia i niepowtarzalnie dziwaczne wokale. Ludzi cierpiących na chroniczny brak słońca z racji przebywania na północnej półkuli leczy on wyselekcjonowanymi, z reguły oldschoolowymi, utworami z Ameryki Południowej, Afryki, południa Europy i Południowej Azji. DJ Embargo od dziecka zajmuje się wyszukiwaniem muzyki i wciąż pozostaje nienasycony. Sięga coraz głębiej, przemierza świat, dochodził do granic dżungli, pokonuje morza i pustynie, zagląda do wulkanów. Wierzy, że w latających talerzach też są płyty i modli się o to by móc je zdobyć. Ma pewne wyobrażenie jak mogłyby brzmieć. Kiedyś mu się to śniło, lecz nie jest pewny czy był to tylko sen.
Kiedy: 2023-06-15
Do kiedy: 2023-06-24
Gdzie: Łódź, wiele miejsc

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Festiwal Kina Literackiego

Kiedy: 2023-09-07 - 2023-09-10

LIGHT MOVE FESTIVAL 2023 w Łodzi

Kiedy: 2023-09-29 - 2023-10-01

Zielono Mi - targi roślin w Łodzi

Kiedy: 2023-09-09 - 2023-09-10

16. Letnia Akademia Jazzu

Kiedy: 2023-08-31

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas
Współpraca