Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Summer Tour 2023 Łódź

Summer Tour 2023

Data publikacji: 2023-05-31
SUMMER TOUR 2023 ŁÓDŹ to muzyczna uczta dla wszystkich miłośników nowoczesnej odmiany muzyki metalowej. Fanów konkretnego uderzenia zainteresuje na pewno zestaw koncertowy na piątkowy wieczór w bardzo koncertowym klubie jakim jest Wooltura. A wystąpią: VIOLENT ANSWER, PROTECT THIS CITY, NETHERLESS oraz FLESHCOLD.
Poniżej krótkie wizytówki wszystkich występujących na tym mini-festiwalu zespołów:

VIOLENT ANSWER - nu-hardcore
Violent Answer to zespół z Poznania, założony w 2019 roku, który łączy hardcore i metal w nowoczesny sposób. Inspirują się takimi zespołami jak Hatebreed, Suicide Silence i Alpha Wolf, tworząc energiczną, ciężką i nieprzewidywalną muzykę. Ich niekompromisowy wokal i bębny, w połączeniu z nisko strojonymi gitarami, tworzą tło dla warstwy lirycznej, która bywa kontrowersyjna, jednakże potrafi wniknąć pod skórę i skłonić do refleksji. Po wydaniu debiutanckiego minialbumu oraz po kilkunastu koncertach, Violent Answer postanowił odświeżyć swoją wizję i w końcu 2022 roku wydał swój drugi krążek. Każdy z sześciu utworów na płycie niesie ze sobą ciemną, zgorzkniałą historię, trudną do wyartykułowania, która opisuje stereotypy i ogólną deprawację dzisiejszego świata. Teksty ukazują pazerność ludzkości i podłość, które tkwią w nas samych, z którymi musimy zmagać się każdego dnia. To nasze własne zachowanie stwarza zagrożenie dla nas samych. Dlatego teksty utworów, pomiędzy wierszami, jasno odzwierciedlają tytuł albumu - "Self-Threat".
 
PROTECT THIS CITY - metalcore
Protect This City to zespół składający się z pięciu muzyków, którzy tworzą metalcore. Ich muzyka łączy w sobie ciężkie breakdowny, melodyjne riffy oraz emocjonalne teksty. W 2016 roku zespół zadebiutował swoją pierwszą EP-ką o tytule "For All Those Lost", która spotkała się z pozytywnym przyjęciem na lokalnej scenie muzycznej, przyciągając wielu fanów zarówno w kraju, jak i za granicą. Kolejna EP-ka o nazwie "Light//Darkness" została wydana w 2019 roku i zawierała pięć utworów. W pierwszej połowie 2023 roku Protect This City planuje premierę swojego pierwszego pełnowymiarowego albumu zatytułowanego "In Memory Of Nothing". Nadchodzące wydawnictwo jest promowane przez trzy single: "One Step Too Far", "To Pick Ourselves Up" oraz "Six Feet Apart". Zespół z niecierpliwością oczekuje na moment, kiedy będzie mógł podzielić się z fanami pełnym materiałem, który reprezentuje ich rozwinięty styl i wizję muzyczną.
Protect This City to zespół, który nieustannie dąży do kreowania potężnej i emocjonalnej muzyki metalcore. Ich twórczość zyskuje coraz większe uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, a nadchodzący album "In Memory Of Nothing" zapowiada się jako kolejny kamień milowy w ich muzycznej karierze. Fanów czekają niezapomniane przeżycia i chwile, które na długo pozostaną w ich sercach.
 
NETHERLESS - metalcore/djent
Netherless to zespół z Wrocławia, który prezentuje nowoczesne brzmienie ciężkiego grania. W 2017 roku wydali swoją debiutancką EP-kę o tytule "Anthem of the Weary". Na swojej muzycznej drodze dzielili scenę z takimi zespołami jak Monuments, Being As An Ocean, The Dali Thundering Concept i Kingdom of Giants, co pozwoliło im zdobyć szersze uznanie wśród fanów metalowych brzmień. W tym roku Netherless powracają z nową EP-ką zatytułowaną "Offline", która skupia się na problemach charakterystycznych dla XXI wieku, zwłaszcza w kontekście cybernetycznym. W sześciu utworach można dostrzec większe wykorzystanie elektroniki, harmonijnie współgrającej z energetycznymi partiami gitarowymi. Agresywny krzyk oraz czysty wokal tworzą spójną całość, wprowadzając słuchaczy w atmosferę muzycznego zaangażowania. Jednym z utworów promujących album jest klip do singla "Disconnect", dostępny na platformie YouTube oraz na wszystkich popularnych platformach streamingowych. W tym utworze Netherless prezentuje swoją unikalną wizję i styl, zachęcając słuchaczy do odkrywania nowych dźwiękowych doświadczeń. Zespół Netherless to grupa, która nie boi się eksperymentować i tworzyć nowatorskie brzmienia w ramach ciężkiego grania. Ich EP-ka "Offline" stanowi kolejny krok w rozwoju muzycznym zespołu i pozwala na poznanie tematyki, która jest aktualna i istotna w dzisiejszym świecie. Przygotujcie się na muzyczną podróż pełną emocji i niesamowitych wrażeń.
 
FLESHCOLD - modern metal
Fleshcold to zespół, który w swojej twórczości eksploruje szeroko pojęty i nowoczesny metal progresywny. Ich muzyka jest pełna agresji, emocji i skomplikowanej rytmiki, tworząc unikalne brzmienie. W 2019 roku zespół wydał swoją debiutancką EP-kę o tytule "C.O.L.D.", zawierającą cztery utwory. Dodatkowo, stworzyli również teledysk do utworu "DEVILMAN", który znalazł się na wspomnianej EP-ce. Fleshcold może pochwalić się kilkoma trasami koncertowymi w kraju, które udowadniły ich potencjał sceniczny i zdolność do kreowania niezapomnianych występów na żywo. Obecnie zespół skoncentrowany jest na nagrywaniu swojego nowego, pełnowymiarowego albumu, którego część będzie miała premierę na koncertach! To doskonała okazja, aby przedpremierowo usłyszeć świeże utwory na żywo i poczuć niesamowitą energię, którą Fleshcold przekazuje swojej publiczności. Przygotujcie się na nowe brzmienia, zaskakujące aranżacje i niezwykłe emocje, które tylko Fleshcold potrafią dostarczyć. To zespół, który stale ewoluuje i nie boi się eksperymentować, przekraczając granice konwencji i wpływając na kształt współczesnej sceny metalowej.
 
Bilety 40 zł
Kiedy: 2023-07-07 19:00
Gdzie: Klub Wooltura, Wólczańska 40/42

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Wystawa w Galerii 'Politechnika'

Kiedy: 2024-01-24 - 2024-02-15

BEKSIŃSKI.LIVE 2024 w Łodzi

Kiedy: 2024-02-10

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca