Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Parada Wolności 2023 Afterparty po Paradzie Wolności 2023

Parada Wolności 2023 i Afterparty

Data publikacji: 2023-08-12
  Łódzka Parada Wolności – Święto Polskiej Sceny Muzyki Klubowej powraca po 20 latach. Łódzka Parada Wolności, inspirowana berlińską Love Parade, była spektakularnym wydarzeniem, które przez lata stanowiło święto dla polskiej sceny muzyki klubowej. Od breakbeatu, jungle i techno aż po hardcore – wszystkie gatunki muzyczne spotykały się na tej niezwykłej imprezie. Po 20 latach od swojego ostatniego wydania, Parada powraca na stałe do kalendarza wydarzeń w naszym kraju, stając się jedynym w Polsce tego typu wydarzeniem i drugą co do wielkości paradą w Europie. Podczas Parady Wolności, ulice Łodzi będą tętniły życiem, radosnymi kolorami i hucznie grającą muzyką. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej kulturze klubowej, które przyciągnie uwagę zarówno miłośników muzyki, jak i artystów z kraju i zagranicy. Parada Wolności jest znana z przyjaznej atmosfery, pełnej pozytywnej energii, gdzie wszyscy, niezależnie od wieku czy doświadczenia, mogą poczuć się częścią wyjątkowego święta klubowej muzyki.    
Co o tegorocznej imprezie mówił wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik na konferencji prasowej Parady Wolności?
- Chcemy, żeby Parada Wolności 2023 była flagową imprezą Łodzi. Jest kilka powodów: impreza powstałą oddolnie, to jedyna otwarta muzyczna parada uliczna w Polsce, a także wcale nie ma aż tak wiele imprez czy inicjatyw, które tak dobrze odzwierciedlałyby naszą wizję Łodzi. Czyli miasta otwartości, wolności i energii.
 
Przeczytajmy również, co powiedział Rafał Baran, jeden z organizatorów, również organizator pierwszej legendarnej Parady:
 - Zeszłoroczny powrót Parady Wolności do Łodzi, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, można zdecydowanie zaliczyć do wydarzeń z kategorii bardzo udanych. Tysiące osób ponownie bawiły się, tańcząc w rytm muzyki elektronicznej, która wybrzmiała z ponad 10 platform rozmieszczonych po całej ulicy Piotrkowskiej. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć wiele inicjatyw i kolektywów, które pamiętają czasy 2000. W tym roku naszym priorytetem było zaproszenie klubów i kolektywów młodego pokolenia. Chcemy pokazać spectrum polskiej sceny elektronicznej. Jesteśmy inicjatywą na swój sposób międzypokoleniową, komitet organizacyjny tworzą osoby, które otwierały jeden z pierwszych klubów elektronicznych w Polsce (New Underground Alcatraz), a także osoby, które dopiero zaczynają swoje działania jako promotorzy.
 
Więcej szczegółów dowiemy się ze wypowiedzi Oli Bladosz, rzecznik prasowej Parady Wolności:
 - W tym roku Parada Wolności będzie miała nie tylko formułę uwielbianego przez swoich fanów kolorowego korowodu przemierzającego miasto, ale stawia także na showcase’owy charakter. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone kluby i inicjatywy elektroniczne z całej Polski.  - Muzyczne platformy będą miały m.in. białostocki festiwal Up To Date, wrocławski Transformator czy klub Szpitalna 1 z Krakowa, a to dopiero początek. Taki kierunek rozwoju Parady Wolności to wypadkowa tego, czym Parada była kiedyś, ale także tego, jak scena elektroniczna wygląda dzisiaj. Docelowo chcielibyśmy, aby na ulicy Piotrkowskiej pokazywały się najciekawsze inicjatywy związane z elektroniką z całej Polski. To długa droga, ale Parada Wolności wróciła na dobre.
 
Szykuje się również spektakularne Afterparty po Paradzie Wolności 2023, które będzie zwieńczeniem wydarzeń całego dnia. Już wiadomo, że w tym roku ponownie afterparty odbędzie się w dwóch klubach - Wytwórni i Willi, prezentując aż cztery sceny muzyczne. Potężne hale Wytwórni to dwie główne sceny, klasycznie - drum and bass oraz druga, prezentująca światowej sławy klasyki techno i electro, nagłośniona przez "Pozdro Techno Sound System" . Dodatkowo magiczna Willa w parku prezentująca łódzki showcase kolektywów, oraz scena z mocnymi odmianami techno i gabber.
 
Zagrają:
Bambi Uzi, Black Sun Empire, Kasper, London Elektricity, Radicall. 
Kiedy: 2023-08-26 15:00
Do kiedy: 2023-08-26 21:00
Gdzie: Łódź, Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa, Willa ul. Żeromskiego 117

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Sakura Festival w Łodzi

Kiedy: 2024-02-24 - 2024-02-25

18. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki

Kiedy: 2023-10-26 - 2024-02-04

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca